Będzie tunel w Falenicy

Rada dzielnicy przegłosowała stosunkiem głosów 18 do 2 budowę tunelu w Falenicy. Tunel połączy ulicę Walcowniczą z Bysławską pod obecnym przejazdem kolejowym, który zostanie zlikwidowany.
Dyskusja o rozwiązaniach komunikacyjnych dla Falenicy była ostatnio bardzo burzliwa, każda ze stron miała swoje racje. Przeciwnicy budowy tunelu stworzyli nawet specjalną stronę internetową: http://www.tunelwfalenicy.pl/ ale nie zdołali przekonać władz dzielnicy.

Wielki tydzień raz jeszcze...

Zachęcam do powrotu - rok 2010 " Wielki tydzień z f.pl" i potem każdy dzień z osobna - strona 84 lub Google - np: falenica.pl wielki poniedziałek :)...Dobrego Tygodnia i Radosnych świąt WN.

Retrospekcja

14.02 - strona 6:)

Remont ulicy Bronowskiej

Od piątku, 21 października od godziny 22.00 do poniedziałku, 24 października do godziny 4.00 zamknięta dla ruchu będzie ul. Bronowska na odcinku od Traktu Lubelskiego do Kanału Zerzeńskiego. Po budowie kanalizacji drogowcy będą układać nawierzchnię. Planowany objazd ulicą Kadetów.

To już koniec...

Trzeciego razu nie będzie...
Dziś, w "czarny poniedziałek" zwracamy f.pl drogiemu Adminowi, który po raz kolejny pogwałcił wolność słowa.
Dziękujemy za odwiedzanie tej strony.
Możemy się spierać, ale nie może być zgody na "wycinanie" postów.
Nie mówimy do widzenia, mówimy żegnajcie...

Dziś się ubieramy na biało!

Każdy uczciwy obywatel powinien się dziś ubrać na biało, aby odróżnić się zwolenników zabijania bezbronnych dzieci.

A tu trochę prawdy https://www.youtube.com/watch?v=buaiT3wEhCU

"Czarna" 10-tka...

"Czarna" 10-tka...

Ten post ( o ile miał w ogóle powstać) powinien był się znaleźć w naszej edycji czerwcowej, na podsumowanie 10-ciu lat portalu f.pl. Ale cały czas zastanawiałem się, czy obciążać Wasz wzrok, czy też dać sobie z tym spokój? Jednak jak widzicie ( i czytacie) postanowiłem jednak zachęcić Was do sięgnięcia pamięcią wstecz i zaproponować postawienie pytania, co dalej?

Krótko o …

W tym wejściu krótko o sierpniowym posiedzeniu Rady dz. Wawer ( 3.08.2016). Radni wydaje się, że wpadli do wawerskiego ratusza tylko na chwilę (chyba nie tylko po diety?) i samo posiedzenie też było krótkie, albo tylko ten protokół jest taki krótki, stąd dziś o:

a) świętowaniu 11-go listopada
b) trzecim torze linii otwockiej

f.pl zaprasza na film…

f.pl zaprasza na film…

Jesienią zawsze łatwiej jest ulec pokusie spędzenia późnego popołudnia i wieczora przed telewizorem niż w czasie ciepłych, letnich wieczorów, ale też jesienią warto zachować balans „książka –film”.
W złotą polską jesień warto wejść mocnym akcentem, stąd dziś propozycja mocnego kina, ale bez zbędnych fajerwerków i to filmu polskiego, w którym niewiele słów pada w jęz. polskim…

fotograf

Witajcie po przerwie…

Witajcie po przerwie…

Nie da się ukryć …wracamy! Jeszcze niespiesznie, ale pierwsze powroty zaczęły się już w połowie sierpnia. Jeden z nas wcale się nie ruszał i mogliście go spotkać na osiedlu Polana. Mógł sobie pozwolić na pozostanie, bo cała łąka pomiędzy Złotej Jesieni ( nieutwardzona) a Polany jest jego.

*

Subskrybuj zawartość