Kultura

warning: Creating default object from empty value in /home/jarek/www/falenica.pl/drupal-6.38/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Chwila ze Starym Mistrzem…

Nie da się tylko pisać o robocie, stąd poniżej pochwała wakacji, które się nie opłacają, ale są warte. Warte (ale tylko czasami – coraz częściej chodzi tylko aby było śmiesznie i kasowo) jest chodzenie do teatru, chociaż zupełnie się to nie opłaca (120 PLN za miejsce). Zawsze jednak warto i się opłaca (cały czas są to niewielkie kwoty w stosunku do biletów w Europie Zach.) odwiedzać muzea i wystawy. Jednak na spotkanie z Mistrzem trzeba się spieszyć – wystawa na Zamku Królewskim będzie czynna tylko do 3 listopada ze względu na delikatność prezentowanych prac …

Wielki tydzień raz jeszcze...

Zachęcam do powrotu - rok 2010 " Wielki tydzień z f.pl" i potem każdy dzień z osobna - strona 84 lub Google - np: falenica.pl wielki poniedziałek :)...Dobrego Tygodnia i Radosnych świąt WN.

Dla ciała i dla ducha…

UD Wawer zaprasza do rozwijania w sobie tężyzny fizycznej i pozbywania się nadmiaru stresu – na swojej stronie ogłosił otwarcie nowych siłowni w plenerze przy ulicach: Poezji, Frenkla, Samorządowej i Żwanowieckiej.
*
W najbliższą sobotę zapraszamy na ostatni koncert IX Festiwalu Organowego do katedry warszawsko-praskiej na godz. 19.00 – z okazji 100-nej rocznicy rzezi Ormian wystąpi chór z Armenii.
*

Berlietem przez Wawer

To bodaj jeden z najlepszych pomysłów na uczczenie 150 lat Wawra.

Byliśmy w ostatnią sobotę, kurs o 12.30 – prowadzącym był p. Adam Ciećwierz, który przez 2,5 h podróży opowiadał o Wawrze. Bilety do nabycia w bibliotekach ( 5 PLN).

Szczegóły tu…
autobus zabytkowy

Wielkanoc' 2015

f.pl proponuje…

To chyba pierwszy raz, gdy proponujemy Wam oglądanie telewizji. W pierwszym wypadku tłumaczy nas fakt, że być może nie widzieliście tego filmu w kinie Stacja Falenica, w drugim wypadku chodzi o historię zniewolenia zwierząt ku uciesze publiczności – po tym filmie trzy razy zastanowicie się zanim, będąc na wakacjach, wybierzecie się do morskiego parku rozrywki .

Niestety obydwa filmy już dziś, pierwszy to „Imagine” o 21.00 na Canal +, drugi to „BlackFish” o 22.00 na HBO2 ( niestety nie ma go jeszcze na YT – wtedy nie musielibyście wybierać:()

Wszystkie bilety wyprzedane…

Na początku jedna uwaga – być może dotykając kultury i sztuki w Wawrze popełniam błąd systemowy, bo przyrównuję działalność kulturalną dzielnicy opartą o kilka lokalizacji osiedlowych z kulturą realizowaną na poziomie 15 tys. miasta, jakim dziś jest pobliski Józefów, z widocznym centrum nazywanym MOK-iem. Ale też może nie do końca popełniam błąd, bo gdy cofnę się pamięcią wstecz, to jednak jestem w stanie podać przykłady oferty kulturalnej, z której można było skorzystać nie jadąc w sobotnie czy niedzielne popołudnie do „Warszawy”...

Zapraszamy do serwisu...o piekarzu

„Ja jako piekarz widzę, że to nie jest żadne zbawienie świata, ale gotowa klęska dla naszego zawodu..”

- Tak się zaczyna opowiadanie jednego z najważniejszych czeskich pisarzy Karela Capek’a o piekarzu, który wraz z innymi zwykłymi ludźmi przyłączył się do tłumu równie zwykłych ludzi krzycząc - „ Ukrzyżujcie Go!”

f.pl proponuje…Stanisława Celińska w MOK Józefów

19.01 (Niedziela) godz. 18.00
WIECZORY Z GWIAZDAMI - SPEKTAKL „GRACE I GLORIA”
Spektakl został przygotowany specjalnie z okazji jubileuszu Stanisławy Celińskiej. Jest to barwna, a zarazem przejmująca opowieść o dwóch dojrzałych kobietach, o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i skrajnie odmiennych doświadczeniach życiowych. Wzruszający spektakl dotykający trudnych tematów przemijania, jednocześnie niosący nadzieję, przepełniony poczuciem humoru i zaskakującymi zwrotami akcji.
Brawurowa gra Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec tworzy widowisko pełne wdzięku i refleksji.

Pora na …rekolekcje

Podobnie jak wiosną chciałbym Wam polecić rekolekcje online. Mając do wyboru rekolekcje adwentowe z 2013 roku i te z roku poprzedniego, mój wybór padł na ubiegłoroczne. Ktoś, kto lubi bogatą formę może na YT znaleźć „ Wilki Dwa”. Ja jednak zachęcam Was do wysłuchania tradycyjnego wydania „ Nocnego Złodzieja” i zróbcie to proszę ”po bożemu” tj. od A do Z…

nocny_złodziej

Subskrybuj zawartość