Odbierz hologram…

Grudzień upłynie nam pod znakiem odwiedzin. My będziemy odwiedzali WOM w wawerskim ratuszu, nas będzie odwiedzała firma Lekaro, aby przeprowadzić wywiad środowiskowy w sprawie odpadów, a nasze firmy będą odwiedzały panie z Poczty Polskiej (niezapowiedzianie), aby znaleźć niepopłacone radioodbiorniki i telewizory (słuchanie i oglądanie z kompa jest zwolnione z opłaty). Ale pierwszy ruch należy do nas – chcesz płacić mniej za bilet ? - Udaj się z dokumentami ( na szczęście bez PIT) do WOM-u, albo działaj przez stronę ZTM.

Studenci z Warszawy - również. Muszą "jedynie" wykazać stopień pokrewieństwa ( nie dziwię się, że były szef Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji chce powalczyć o parlamentarną emeryturę UE)
*
Link do strony ...

karta

I z ostatniej chwili

UD Wawer nie jest jeszcze przygotowany na przyjęcie interesantów w tej sprawie ...odsyłają do ZTM.

Już się da...

wypełnić wniosek, ale jaki to idiotyzm, to sami zobaczcie:(

Przykład - Jestem studentem i tylko ja potrzebuję hologram, bo rodzice sobie radzą bez komunikacji zbiorowej - muszę poświadczyć nieprawdę, że składam PIT, bo inaczej wniosku nie wypełnię.
Czyli jednak wyszło jak zwykle i trzeba albo ryzykować od razu wizytę w WOM, albo rozłożyć to na dwa etapy, z tego ten pierwszy nie zabezpiecza nas przed wyciekiem danych z internetu. Panie Boni...za szablę nie chwytasz? Larum grają:(

**

Spędziłem na infolinii stolicy wystarczajaco dużo czasu i uzgodniliśmy z panią stanowisko:
- UM w najczarniejszych snach nie przewidział takiej sytuacji, że dla studentów niepracującyh potrzebne będą hologramy ( naklejane na ELS), a dla ich rodziców nie.
- to jest luka urzędnicza i w tej sytuacji, aby uniknąć poświadczenia nieprawdy nalezy pójść z dorosłym niepracującym studentem do WOM zabrać ze sobą PIT i zielony druk wypęłniony przez studenta,
- ale jeśli studentowi KM kończy się w grudniu to doładować na starych warunkach i czekać do końca kontraktu ( oczywiście, żeby zdążyć przed kolejnym dołądowaniem) i wtedy udać się do WOM, albo może do tego czasu urzednicy uzupełnią lukę.
Niby taka prosta sprawa i znów polegli:(((.

Wnisek przez internet

...oczywiście na razie to jedna wielka ściema. Ale to pewnie dlatego p. Boni...:(
*
Jak na razie to złożenie wnisku przez stronę ZTM jestb niemożliwe, ale może z czasem sobie z tym poradzą.

Pozdrawiam,
J.