Taka piękna katastrofa…

Można zapytać to - jaki model ostatecznie wybrali stołeczni radni mając za plecami urzędników - specjalistów ( od śmieci)? – Odpowiedź brzmi - liczbę osób w gospodarstwie. Czy jest o tym mowa w składanej deklaracji? Nie, ale to się może zmienić, ponieważ deklaracje można już teraz składać do 19 lipca. Czy to nie urocze? Dla mnie jest to po prostu żenada. Pragnę przypomnieć, że termin wprowadzenia rewolucji został i tak przesunięty o 7 miesięcy - specjaliści nie dawali rady z ogarnięciem tematu.

Nie wiem dlaczego wszyscy skupiają się na pieniądzach, a nie jakości tej usługi? Jak do tej pory drodzy włodarze wiją się jak piskorz(e) nie podając konkretnie - płacisz 89 złotych to śmieci zabieramy, co tydzień; płacisz 68 złotych to co dwa; płacisz 44,50 to czekaj na nas trzy tygodnie.

Jeśli tak wygląda teoria, to strach pomyśleć jak będzie wyglądała praktyka – już nawet strona UD nie nadąża – wielkie przypomnienie o składaniu deklaracji do 31 maja …a właśnie znikło:).

Ot, słabe państwo i słaby samorząd…

A słowo staje się ciałem...

Jak jest katastrofa to muszą być i ofiary, zestawmy fakty:
- wice prezydent m-st. poproszony o złożenie dymisji
- sąd uznaje zarzuty firm o preferowaniu MPO
- trzeba ogłosić nowy przeatrg
- 1 lipca nie będzie znany jeszcze zwycięzca
- UM ma do wyboru: albo wybrać firmę z wolnej ręki i zgodzić się na jej warunki, albo płacić firmom, które dotąd nas (a skąd będzie to wiadomo, jeśli firmy już zutylizowały nasze umowy?) obsługiwały
- urzędnicy będą pracować usilnie nad dobrym rozwiazaniem ( a co robiły przez 1,5 roku?)
Kto za ZAPŁACI? ...Pani zapłaci, Pan zapłaci, społeczeństwo zapłaci. Chyba specjalnie pojadę do centrum złozyć podpis pod wnioskiem o odwołanie Szefowej tego Bufetu:)
Pozdrawiam,
J.

W przypaku BŁYSKU...

Jestem po rozmowie z dyr. operacyjnym ww. firmy. Wszyscy klienci będą nadal obługiwani ( czyli po odbiorze śmieci w ostatnim tyg. czerwca bedzie czekał w skrzynce kolejny czarny worek). Kwestią , która jest nadal nierozwiązana to tzw. abonament za odbiór śmieci ( p. Hania chciałby, aby to UM regulował faktury od firm za śmieci, a firmy wolałyby dalej rozliczać się bezpośrednio z klientami) i co z workami na segregację - dziś sa one płatne ekstra, a po 1.07 powinny być w abonamencie płaconym do UD). Nie ma też potrzeby pisać podań o przywrócenie umowy do życia. Na kolejny telefon jestem umówiony w ost. tyg. czerwca.