Falenica

warning: Creating default object from empty value in /home/jarek/www/falenica.pl/drupal-6.38/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Wichura

Wichura

Likwidacja bazaru w Falenicy

Ostatnio chodzą słuchy o likwidacji bazaru w Falenicy.
Zasięgnąłem więc języka i zagadnąłem dziś jednego ze sklepikarzy na naszym bazarku.
Sprawa się ma tak:
Sprzedawcy mają umowy z spółdzielnią Fala do końca czerwca 2015.
Co dziwniejsze ponoć z pierwszym stycznia 2015 teren bazaru wraca pod zarząd miasta który ma "rewitalizować" teren bazaru.
Podejrzewam że jak to w naszym kochanym kraju powstaną piękne pawilony, na których wynajem nie będzie nikogo stać (wykup ponoć nie wchodzi w grę), względnie tak się to odbije na cenach że wszystko straci rację bytu.

O lustrze …

Generalnie nie chce mi się już o tym wszystkim gadać, bo ile lat można zawracać Wisłę kijem? Od lat twierdzę, że najprostszą rzeczą, jaką w Wawrze można zrobić to wykonać oznakowanie ulic, które to przekracza możliwości urzędnicze, bo zaraz powołują się na prawo ( surowe i długo - sprawcze). Oto dziś pozwólcie mi ( może po raz ostatni?) na przytoczenie historii o lustrze za sprawą pewnej interpelacji …

Zmarł ks. Infułat dr Henryk Franciszek Chudek

W poniedziałek 28 kwietnia 2014 roku, zmarł ks. Infułat dr Henryk Franciszek Chudek znany nam najbardziej jako wieloletni (1967-1986) proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Falenicy, budowniczy domu parafialnego, dzwonnicy i kościoła w Aleksandrowie. W stanie kapłańskim był przez 61 lat.

Koniec bazaru w Falenicy ?

Pojawiły się pogłoski, że bazar został ostatecznie skazany na likwidację. Podobno dzierżawcom terenów (należących do Skarbu Państwa, a będących w dzierżawie WSH Fala) zapowiedziano że mają się wynieść do końca roku, a niektórym że tylko do końca sierpnia. Na razie brak jest potwierdzonych wiadomości co na tym terenie docelowo będzie, ale można się spodziewać że powstanie jakieś centrum handlowe.

Przedreferendalne cuda: nowy asfalt na Walcowniczej ?

O godzinie 22.00 na ul.Walcowniczą wjechała frezerka do asfaltu ZRiKD, wszystko więc wskazuje na to, że zrujnowana Walcownicza doczeka się w końcu prawdziwej nawierzchni. Do referendum 3 dni, więc jest szansa że zdążą.
Próbowałem znaleźć jakieś informacje o tej inwestycji na stronach internetowych naszej władzy lokalnej, ale nigdzie nic nie ma. Jedyna informacja pochodzi z 2009 roku kiedy to rozstrzygnięto przetarg na remonty dróg. Niestety trudno ocenić czy ten przetarg dotyczył załatania dziur po zimie plackami krzywego asfaltu w 2009 roku czy też obecnego remontu.

100 nowych siłowni plenerowych, 5 w Wawrze

Szanowni Państwo w związku z akcją Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz budowy 100 nowych siłowni plenerowych (w dzielnicy Wawer 5) i możliwości zgłaszania internetowo propozycji lokalizacji, proszę o poparcie następującej lokalizacji:
„Falenica centrum, pomiędzy placem zabaw przy ul. Frenkla a parkingiem przy ul. Walcowniczej jest pusty plac o powierzchni ok. 1000 m kw, w pobliżu znajduje się przystanek autobusowy linii115, 142 i 213. Od ul. Filmowej plac ten oddziela skwer porośnięty drzewami”

Jest decyzja w sprawie zejścia z peronów PKP w Falenicy

Jak donosi portal tvnwarszawa.pl PKP i władze dzielnicy doszły do porozumienia w sprawie budowy zejścia z peronów.

Koniec skakania przez płot. Zbudują przejście i pochylnie

Mieszkańcy dopięli swego. Kolejarze i dzielnica wybudują naziemne przejście przez tory kolejowe na stacji w Falenicy. Powstaną także pochylnie dla rodziców z wózkami i niepełnosprawnych.

Problem pojawił się w ubiegłym roku, kiedy kolejarze postanowili uporządkować teren wokół stacji w Falenicy. Zamknięte zostały nielegalne, ale chętnie używane przez pasażerów, zejścia z peronów od strony przejazdu kolejowego.

Zobacz projekt ronda w Falenicy

Zejście z peronów w Falenicy

Prosimy o podpisanie petycji w sprawie zejść z peronów w Falenicy.
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=8783

Syndicate content