W skrócie…

Zapewne czekacie na „ Z wawerskiego ula”, ale wawerskie pszczoły dopiero przecierają oczy po zimie. Kolejna sesja dopiero w przyszłym tygodniu, a więc na skrót z lutowej sesji musimy jeszcze poczekać.
Swoja drogą ten „ul” pojawił się nie bez kozery – okazuje się, że Wawerczykom najbardziej brakuje właśnie uli i pszczół robotnic (- za projektami w budżecie obywatelskim / Gazeta Echo) ….
*
Klienci PGE ( d. RE Otwock) znów zmienili rejon energetyczny – dziś swoje sprawy załatwiają w Mińsku Mazowieckim. Jeśli tylko przygasa wam żarówka (spadek napięcia po stronie niskiego napięcia), bo sąsiad spawa lub piłuje drzewo, lub prowadzi działalność usługowo - produkcyjną skarżcie się do RE Mińsk Maz. Gdy to nie pomoże zostaje Dyrektor oddziału W-wa i Prezes URE.
*
Lekaro na swojej stronie zrezygnowało z tzw. wystawek – „gabaryty” odbierają po umówieniu się przez telefon ( powodzenia na infolinii – zmienionej). Więcej na stronie lekaro.pl
*
Deweloperzy osiadli w Wawrze kuszą – „zamiast budować od zera i przechodzić drogę przez mękę skorzystaj z naszej oferty”. Ponad 95 % domów w wawerskiej ofercie to gotowe budynki w stanie deweloperskim, z tego ponad 65 % czeka na klienta od 2012 roku ( za Rzepą)

PGE

można zacząć od telefonu do pogotowia w Otwocku - może się okazać ( jak w moim wypadku), że trzeba dokręcić przewody w szafce w płocie po stronie PGE ( zwykle wyłączają na kilka minut prąd ...wszystkim, zasilanym z danej stacji ) i u mnie pomogło ( oby na jak najdłużej) .

Z nowinek - od 1.02 PGE nie informuje już o planowanych wyłączeniach na słupach - jedynie na swoje stronie www.

Pozdrawiam,
J.