Hologram, jakie to …proste

Klasa średnia wyjechała na ferie, a tu nie wszyscy maja już hologramy na swoich kartach miejskich. Jak to zrobić, aby było łatwo i miło?

Po pierwsze - złóż wniosek przez Internet i go wydrukuj ( odnośnik do strony ZTM na poprzednich stronach f.pl) – nawet, gdy potrzebne są tylko hologramy dla dzieci wypełnić należy wniosek rodzinny R - w podsumowaniu wniosku znajdzie się potwierdzenie, ze żadne z rodziców nie potrzebuje hologramu, a jedynie potrzebne są one dzieciom.

Po złożeniu wniosku nadejdzie automatyczna odpowiedź, ze wniosek został przyjęty i wkrótce ( dla każdego oznacza to, co innego) nadejdzie powiadomienie o odbiorze hologramu.

Po drugie - podpiszcie wniosek wydrukowany z Internetu, odszukajcie odpisy aktu urodzenia ( albo, jeśli to studenci i nie wiadomo, gdzie te akty to zabierzcie im dowody do okazania w punkcie odbioru).
Odczekajcie tydzień lub półtora i wyposażeni w akty urodzenia ( ew. dowody dorosłych dzieci/studentów), podpisany przez wszystkich wniosek, swój dowód os. udajcie się do UD ( chyba, ze wybraliście inny punkt, to nie ręczę za sukces) – PIT tu nie pomoże – hologramy otrzymacie, jeśli tylko ZTM zweryfikował już Wasz wniosek.

Nie opłaca się składać wniosku w UD ( wejście na prawo, tam gdzie kasy), bo i tak wysyła się go do ZTM w celu weryfikacji, co może potrwać do 30 dni, a wówczas klasa średnia wróci już z ferii. Jeśli jednak zdecydujecie się na takie rozwiązanie to dokumenty poświadczające więzy rodzinne musicie mieć ze sobą ( urzędnik dopisze na wniosku, że widział ), wnioski do wypełnienia leżą zaraz obok drzwi wejściowych.

Mnie dzisiaj cała operacja zajęła 5 minut – wniosek złożyłam 9 dni temu przez Internet.

*
Hologram i WKM to już nie tylko komunikacja. Ostatnio w teatrze Soho można było na jej podstawie dostać 3 bilety w cenie dwóch.