Zasłyszane…

Jak donosi Gazeta Echo w najbliższy weekend żegnamy się z fabryką FAE Szpotański w Międzylesiu, która tak do końca przecież nie zniknie – budynek fabryczny wpisany na listę zabytków zmieni się w długo oczekiwany ( od 2004) Ferio Wawer. Na owo pożegnanie środki finansowe wyasygnował stołeczny ratusz – na ścianie jednego z budynków pomocniczych będziemy mogli podziwiać okazały mural ( dla mnie w klimacie SF), szkoda tylko , że za chwilę tym budynkiem zajmie się buldożer, ale co tam - bogatemu wszystko wolno…
*
Wydarzeniem tego miesiąca, a może i roku jest otwarcie 1/3 POW-u. Sama budowa trwała o rok dłużej (wcale nienajgorszy wynik) i to głównie za sprawą opóźnień na linii urzędnik- wykonawca ( rzecz dotyczyła przekazywania z opóźnieniem kolejnych działek pod budowę) i błędów popełnionych na etapie projektu. Jednak, co tu dużo mówić – nas Południowa Obwodnica na tym etapie ani ziębi, ani grzeje. To brutalne, ale za nim dotrze ona do Wawra, to oddany w tym tygodniu odcinek będzie pewnie już po pierwszym lub drugim remoncie – na cd. POW potrzeba 6 mld złotych, ich znalezienie ma zająć urzędnikom …6-8 lat ( za tyle lat moglibyśmy dotrzeć bezkolizyjnie z Wawra do drogi ekspresowej i autostrady). Prośba zatem – wskazana odpowiednia dieta i ruch, bo tylko to pozwoli nam …doczekać.
*
I na koniec całkiem spore zadziwienie. A dotyczy ono budowy chodnika w naszej drogiej Falenicy – Hm, albo ja wstaję za wcześnie, albo wracam zbyt późno, bo nie widzę żadnej ekipy, która trudziłaby się na tych kilku metrach. Piszę „kilku metrach”, bo pamiętam nie tak dawną budowę chodnika przy ul. Technicznej – jadąc 213 widziałam tych ludzi od samego rana i 6 dni w tygodniu. Widocznie w F. termin odgrywa rolę drugorzędną. A tak poważnie – być może wszyscy czekają na regulowany czas pracy – wtedy robota będzie trwała po 12 godzin, a na pasku płacowym będzie 8? I kończąc pozwolę sobie na wspomnienie z przytaczanej tu Słowacji – tam budują drogi nie tylko od rana do nocy, ale też w nocy i również w soboty i w niedziele. Zastanawiam się, dlaczego? Czy dlatego, że górale to pracowici ludzie, czy też jak jest sezon na budowanie, to się pracuje, a potem zimą operuję się tylko pilotem TV, czy też może tam już od dawna obowiązuje to prawo, które teraz ma pojawić się w RP?

Jednak wielu...

może nie doczekać cd. POW - Zdaniem mediów szukanie owych 6 mld ( + 3 na WOW) ma zająć o wiele więcej czasu - do 2020 roku nikt palcem nawet nie kiwnie:(((. Ważniejsze są tunele, gdzie stolica wyjeżdża na ferie:(.
Pozdrawiam,
J.

Ferio...

Pytacie na prv o Ferio - dzisiejsza Rzepa wspomina o początku w 2014, bo w końcu do czego się tu spieszyć? Żeby CH mogło działać na 100 % musi byc rozwiązana kwestia dojazdów, a to dopiero w momencie gdy będzie tunel. Czyli tak - rusza tunel, ruszamy z budową CH - kończą tunel, otwieramy Ferio. I tyle w tym temacie:)

Pozdro