Kto odbierze śmieci w Wawrze od lutego 2014?

Przetarg na odbiór śmieci od warszawiaków został rozstrzygnięty; od lutego 2014 r. zajmą się tym firmy: Lekaro, SITA Polska oraz MPO - poinformował w poniedziałek warszawski ratusz. Prezydent Warszawy zapowiada ponowne przeliczenie stawek i ewentualne obniżki.
Firma PPHU Lekaro będzie obierać śmieci w następujących dzielnicach: Mokotów, Praga Południe, Praga Północ, Rembertów, Wawer i Wesoła.

*

Tyle oficjalny komunikat. Na pewno wielkim przegranym jest firma ZUK Błysk, która co prawda znika z naszej dzielnicy i reszty stolicy, ale będzie obsługiwać gminy położone w pobliżu Otwocka. I w tym miejscu zapala mi się czerwona lampka...

Pewien mój niepokój budzi informacja, że stawki będą przeliczone na nowo i prawdopodobne są obniżki stawek - dlaczego? Bo nie wierzę w darmowe lunche – już w zapowiedziach podatkowych na 2014 widać dokręcanie śruby na poziomie ogólnopolskim, a przecież samorządy też mają tu sporo do powiedzenia poprzez podatki od gruntu i nieruchomości.
I jeszcze jedno – znów jedynym kryterium jest cena, a zatem, żeby się nie okazało, że to całe odzyskiwanie odpadów, ich utylizacja to będzie jedna wielka fikcja.