Przed 15-stym…

Wszystkim niezdecydowanym i niewiedzącym, jak przygotować swój dom do obchodów święta Bitwy Warszawskiej przypominamy ( z dużą dozą nieśmiałości), że sklepy z artykułami metolowymi w Falenicy ( bazar, Podkowy) są przygotowane, aby zaopatrzyć nas w uchwyty do flag i kołki rozporowe stosownej długości i średnicy.

Flagę narodową możemy kupić w pobliskim Międzylesiu, w sklepie przy ul. Żegańskiej ( okolice ronda z ul Pożarskiego), bądź przed uroczystościami na Placu Piłsudskiego.

Dlaczego to takie ważne?
O tym już wkrótce – zostańcie z nami:).

Odpowiedzi

Z wieszaniem flagi jest jak …

z malowaniem płotu. Dopóty sąsiedzi siedzą w fotelach wszystko gra. Ale niech tylko jeden chwyci pędzel, wtedy pozostali zaczynają oglądać swoje ogrodzenia i zastanawiać się nad interwencją. Zauważyłam, że flagi wiszą „stadami”. Wystarczy, ze ktoś powiesi i zaraz wieszają jego sąsiedzi.
Trudno jest mi zrozumieć ten opór, rodzice opowiadali mi, że 22 lipca flagi wisiały wszędzie. W przypadku braku barw narodowych dzielnicowy upominał i wystawiał mandat. Trudno jest mi zrozumieć tak krótką pamięć naszego narodu, którego nie było na mapie ponad wiek. Finowie przez 600 lat ( !!!) byli pod panowaniem Szwedów ( do dziś szwedzki jest drugim językiem urzędowym), a jednak ich flagi dumnie powiewają na masztach.

Tak więc wieszajmy i do zobaczenia w piątek na defiladzie- start o 14.00 na Placu Trzech Krzyży.

Pozdro

A może tak?

Mam sasiadkę - powiesiła po raz pierwszy flagę na 3 Maja. Flaga wisi od tego czasu. Do 11 Listopada powinna wytrzymać - potem pewnie sama spadnie.
Może to jest sposób?
Pozdrawiam,

J.

Jeszcze o sposobie

Sposób na flagę wiszącą non-stop jest nie najgorszy pod warunkiem, że przestrzegamy „protokołu flagowego”, który mówi, że flagę wywiesza się od świtu do zmierzchu, po zmierzchu flaga wisieć może jeżeli jest stosownie oświetlona.
Flagi jednak nie wywiesza się podczas silnego wiatru, ulewnego deszczu i opadów śniegu.

Pozdr
f_a