Woda, woda, woda...

Po serii zdjęć i artykułów o problemach z odwodnieniem Aleksandrowa, mamy też coś o Falenicy:

Jak donosi Wirtualna Polska, mieszkaniec Falenicy pływał na dmuchanym materacu po kałuży w okolicy pętli autobusowej przy Bysławskiej:

"Jeden z Internautów Wirtualnej Polski nadesłał ciekawe zdjęcia z niecodziennego happeningu - w ramach protestu wyciągnął materac i pływał na swojej ulicy. Mieszkańcy Falenicy w warszawskiej dzielnicy Wawer od kilku lat bezskutecznie domagają się utwardzenia ulicy, która w czasie deszczu zamienia się częściowo w jezioro, a zimą w lodowisko. Czy naprawdę trzeba czekać na pierwsze ofiary?"

Więcej tu....

Odpowiedzi

ZDM bezradny wobec wody i nie tylko wobec wody...

Zdjecie jest super - prawdopodobnie powstało po lipcowej burzy zeszłego roku. Chyba ściągniemy ten pomysł i zaproponujemy dla zlewni Techniczna/N. Bonapartego. Chociaż mieszkańcy mogą nie kupić pomysłu - musieli wzywać straż do wypompowywania wody spływającej z ulic pozbawionych kanalizacji deszczowo-spławnej.

Jesteśmy bliscy zaproponowania naszej sąsiadce - p. Prezydent Warszawy , aby dokonała podziału ZDM. Jedna firma nie jest w stanie budować lokalnej ulicy i trasy siekierkowskiej. To zupełnie inna skala problemu.