Wietrzenie magazynu...

I ani się obejrzeliśmy to udało się nam doholować f.pl do przełomu roku. A jak przełom roku to pora na skromny remanent. Zacznijmy od... dzików, które stały się bohaterami listopadowej sesji. I chociaż p. Burmistrz zapewniał, że to łagodne zwierzęta i bać się nie ma czego ( pewnie czytał w GW jak pewna pani radziła zrobić pajacyka i dzik na pewno ucieknie), to my szefowi UD nie wierzymy, nie wierzy również p. radna Barbara Fajkowska i tak powstał ten dokument...

dzik

Skąd te obawy? Dziki szykowały się w październiku I listopadzie do zimy, co sprowadza się do ciągłego żerowania, aby uzbierać tłuszcz na mroźny czas. Pogłowie zwiększa się z roku na rok – pomagają w tym wielkopowierzchniowe uprawy kukurydzy, którą dzik uwielbia nade wszystko. Wczesną wiosną dziki sprowadzają się na takie pole – są widoczne tylko z powietrza, a myśliwi polują tylko z poziomu tzw. gruntu i siedzą w tej kukurydzy aż do czasu, kiedy na pola wchodzą kombajny. Co można robić w tej kukurydzy, poza jedzeniem? Otóż to...uprawiać seks. Więc zamiast jednego miotu rocznie, są trzy, a wilków nie ma i jak do tego dodamy lekkie zimy, to widzimy dzika pod furtką, widzimy cztery czekające na autobus na Izbickiej, albo siedem parkujących u ks. Proboszcza na ks. Szulczyka. Oczywiście piszcie na podany adres przez f_a, ale prawda jest też taka, ze zanim myśliwi przyjadą z drugiego końca stolicy, to wszystko się rozpierzchnie.

*
Zaczęlismy od interpelacji w sprawie dzika, to w takim razie pochylmy się nad aktywnością naszych radnych, wszak to już ponad rok kolejnej kadencji. Sporo się zmieniło, praktycznie tylko p. Włodek Zalewski ma stałe dyżury w siedzibie UD, pozostali radni okręgowi są osiągalni za pośrednictwem telefonu i to nie zawsze komórkowego, ale poprzez telefon w sekretariacie Rady Dzielnicy, co może ma również wpływ na ... brak weny. Oto ile interpelacji wpłynęło na ręce zarządu UD Wawer od naszych milusińskich od początku kadencji (listopad / grudzień 2014):

p. Barbara Fajkowska - 14
p. Andrzej Wojda – 0
p. Wojciech Godlewski – 16
p. Adam Godusławski – 0
p. Włodzimierz Zalewski – 1

To już widać, kto tyra w pocie czoła, a kto jedzie na kółku. Oczywiście, to tylko część obrazu pracy radnych, którzy spotykają się w komisjach, ale zapewniam Was, że w tych najistotniejszych – jak Ładu przestrzennego i Inwestycji zasiadają ci piszący, jak i niepiszący interpelacji. A która z komisji jest najmniej liczna? Nie, wcale nie ta od WF-u i kultury, ale ...Mieszkaniowa. Widać, że wszyscy nasi radni mają domy i mieszkania, więc ta kwestie mieszkaniowe ich nie zajmują:).

*
Gdybyście w Sylwestra trafili do okolicznych kościołów dowiecie się, ile było zgonów, ile chrzcin i ile ślubów. Ze strony Wawra możecie poznać dane dotyczące ilości osób zameldowanych w poszczególnych osiedlach i tak:
Aleksandrów to 2 379 osoby
Falenica to 8 423 osoby
Nie może być, zatem, mowy o żadnym konflikcie pomiędzy naszymi osiedlami, bo to nie ta kategoria wagowa/ liczbowa. Najwięcej osób z meldunkiem zamieszkuje Marysin – 12 487.

*
Pytacie jak UD Wawer zamierza się przygotować do obchodów 150-lecia istnienia organizmu samorządowego? - Tego jeszcze nie wiemy, ale wiemy, że Poczta Polska obiecała wypuścić okolicznościowy znaczek i kartkę pocztową – sami widzicie, że przygotowania idą na „ostro”:).

*
Kiedyś rozdawaliśmy Aleksy ( teraz już nie wypada, wszak Aleksandrów ma swój portal). Ale uznaliśmy, że warto docenić pracę jedynej kobiety radnej w naszym okręgu i stąd ta piosenka dla p. Basi...

kobieta

*
Polska to jednak nie Szwecja, gdzie odpowiedź na maila przychodzi następnego dnia, a jeśli sprawa jest bardziej złożona to urzędnik przeprasza informując, kiedy petent otrzyma odpowiedź. Ale dla naszego kolegi ( f_a) który nadzorował budowę chodnika na Złotej Jesieni, spotkanie ( tylko telefoniczne) z jednym z wawerskich urzędników było ... szokiem – tak profesjonalnego podejścia do petenta i sprawy nasz zaprawiony w bojach kolega się nie spodziewał i stąd prosił, aby nagrodzić p. Aleksa z Wydz. Inwestycji, co też czynimy, życząc sobie, aby w 2016 roku towarzyszył nam nie tyle szok, ile skok jakościowy pracy UD...

skok

**
Do siego roku!