Dom idealny

Już wiecie, że nieruchomość może być nie lada kotwicą, która latami nie pozwala nam albo zmienić miejsca zamieszkania, albo traci na wartości w relacji do zaciągniętego kredytu. Jaki zatem powinien być idealny dom, aby nie drenował naszych kieszeni, unosił się na fali popytu i wyróżniał się w porcie Podaż na tle innych nieruchomości? I tu znów nic odkrywczego – działka nie większa niż 600 metrów, dom o powierzchni nie większej niż 150 metrów, cena – tylko niewiele wyższa od ceny, jaką trzeba by zapłacić za czteropokojowe mieszkanie.

- Takie domy świetnie się sprzedają, ale takich domów nie ma w Wawrze, a jakie są?

Ponad 70 % aktualnej oferty ( za serwisem Szybko.pl) to domy o powierzchni ponad 200 metrów, co gorsza Wawer przoduje w ilości ogłoszeń „ sprzedam” – to stąd pochodzi 24% z całej dostępnej puli domów w stolicy, na kolejnych miejscach są Ursynów i Wilanów ( po 14 %), najmniej chętnych do sprzedaży nieruchomości znajdziemy w Rembertowie ( 1 % ofert).

56 % wystawionych domów na sprzedaż to domy wolnostojące, 27% stanowią ogłoszenia o sprzedaży bliźniaków, a tylko 17 % sprzedających chciałoby się pozbyć mieszkań w tzw. szeregówkach.

Średnia cena wywoławcza dla Wawra za dom do 200 m kw. to milion złotych, w Rembertowie niecałe 800 tysięcy, a na Mokotowie aż prawie 2 miliony.

Co by jednak nie powiedzieć o naszej dzielnicy to raj dla kupujących i udręka dla chcących się stąd wyprowadzić właścicieli domów.