Kryterium ceny …errata

Mój błąd – przejrzałam raz jeszcze materiał Gazety Echo i cóż – opłaty pozostaną zróżnicowane dla „blokersów” i właścicieli domów to raz, a dwa – nie ma zmian w taryfie, czyli od 1.02 cennik nie ulega zmianie tj. kto płacił dotąd 60 PLN, będzie tak płacił nadal. Wyjaśniło się odnośnie pojemników – Lekaro podstawi swoje lub dogada się z dotychczasowymi odbiorcami, aby nie zabierali pojemników. Pierwsze pojemniki jakie docierają do domów są o pojemności 120 L, stąd można mieć nadzieję, że częstotliwość odbioru będzie raz w tygodniu.

niestety, wywóz zmieszanych

niestety, wywóz zmieszanych będzie raz na 2 tygodnie, a segregowanych raz na 4..

…nowa jakość gospodarowania odpadami

Na początek uwaga – firma wpisała się w warunki brzegowe ogłoszone przez stołeczny ratusz i postępuje zgodnie z narzuconymi regułami gry, więc nie mam do nich pretensji, a jedynie do braku wyobraźni urzędników z UM.

Po krótce można powiedzieć tak – mieszkańcy domów jednorodzinnych zapłacą relatywnie drożej od mieszkańców domów wielorodzinnych i otrzymają w zamian gorszą jakość usługi, która w przypadku domów jednorodzinnych sprowadza się do odbioru śmieci niesegregowanych co dwa tygodnie i w tym czasie trzeba zmieścić się w pojemniku 120 L.
- MPK jest blisko i wkrótce przedstawię dowód.

Poza tym ta strona poniżej powinna być naszą ulubioną przez najbliższe 36 m-cy…ale...wybory samorządowe już 16 listopada.

lekaro

W Łomiankach też odbieraja co dwa tygodnie, ale dają pojemniki 240 L i reformę wszyscy chwalą

Są też plusy...-

Jak czytam ...

- choinki odbiora dwa razy w roku
- zabiorą też wszystkie smieci, musza być tylko w prywatnym worku
- segregacja jest dzeicnie prosta - wszystko do kupy i osobno szkło.
A resztę - rzeczywiście trzeba śledzić na bieżąco na ich stronie no i wstawać przed 6 rano ( gotowość do odbioru) - mam nadzieję, ze nikt nie będzie kradł pojemników, bo będą przypisane do posesji.