Remanent…

Zastanawialiście się kiedykolwiek, dlaczego czas najdłuższych nocy w naszym pięknym kraju jest traktowany jak coroczny koniec świata? Bo jeśli coś zamówić, kupić, poprawić, naprawić i wykonać to teraz, jeszcze przed Wigilią, ewentualnie zaraz po świętach, ale ani chwili dłużej. Otóż dlatego, że po Nowym Roku prześladują nas nie tylko hiobowe wieści o podwyżkach wszystkiego ( tylko nie pensji), ale to również czas remanentów, czyli pozamykanych na głucho warsztatów, sklepików i punktów usługowych. Pora, zatem i na nasz remanent…
Zacznijmy od spraw, które nas dotykały w końcówce tego roku…

**
Śmieci – gdzie nie gdzie firma Lekaro przeprowadziła już wywiady środowiskowe, nie wyobrażamy sobie jednak, aby przy takich samych cenach jak w Łomiankach nie dostarczyła w ciągu stycznia …kontenerów 240 L, bo tam one są.

Hologramy – udało się to ustalić, że jeśli nawet sami nie potrzebujecie kart miejskich ( docelowo maja dawać ulgi nie tylko w środkach transportu, wiec może warto?) to składacie druki niebieskie tj. rodzinne, tak, aby urzędnik wiedział, kto jest czyim dzieckiem.

Netto od dziś powinno być otwarte. Podczas uroczystego otwarcia sklepu w Radości, dla klientów przygotowano wiele atrakcji. - W piątek szczególnie zapraszamy dzieci. Baśnie Andersena będą tego dnia czytali znani aktorzy: Piotr Cyrwus i Przemysław Sadowski a wszystkie dzieci otrzymają za darmo przepiękne baśnie Andersena ( z zapowiedzi kierownictwa sklepu)

**
W roku 2014 spodziewamy się rozpoczęcia prac na budowie Ferrio Wawer, Auchan Góraszka i otwarcia HotStop w Falenicy.

Rok 2014 będzie też obfitował w wykup 140 nieruchomości ( w tym 6 domów) w M. celem pozyskania gruntów pod budowę tunelu i poszerzenia Żegańskiej. Rokiem mega-masakry nieopodal naszego UD ma być dopiero rok 2015, kiedy to jednocześnie będą drążyć tunel, zakopywać kolektor W, przerabiać Żegańską ( wjazd do tunelu będzie zaczynał się już od ul. Dworcowej). Ucierpią również podróżujący kolejami, więc aby przeżyć 2015 warto pomyśleć o wynajęciu czegoś na anińskiej starówce.

**
W latach następnych środek ciężkości prac drogowych przesunie się bliżej F. i M1 – do końca dekady mamy już mieć swobodny dostęp do POW, WOW, S-17. A przecież jeszcze jest w planie budowa Trasy Olszynki Grochowskiej, która ma biec również przez Wawer ( niektórzy już sprzedają nieruchomości w tamtym rejonie).

**
A tym czasem święta zapowiadają się …uroczo – ze słońcem, ale bez śniegu (deszczu równiez ma nie być).
A jeśli tak, to wrzućcie na luz, bądźcie dla siebie mili i uprzejmi – przynajmniej do Nowego Roku:)
A tym czasem bez odbioru (jako rasowy „słoik” znikam do miejsca swoich korzeni) :).
Pozdro
Axa
*
pectus