Z wawerskiego ula…

Za oknem prawie październikowe lato, więc my przenosimy się na sierpniową sesję do UD. Jaka to była sesja? Bez dwóch zdań – najbardziej inwestycyjna w tym roku. Pomijamy milczeniem walkę o kołderkę, która wciąż jest za krótka, aby okryć wszystkie osiedla w jednakowym stopniu. Dla tych, którzy czekają na pieniądze za chodnik w ul. Technicznej też mamy dobre wiadomości – są. Jak również są pieniądze na „eventy”, których wcześniej nie planowano, bo nie było za co…

**

I tak 20 czerwca 2013r. z Biura Rozwoju Miasta wpłynęły dodatkowe środki w kwocie dwa miliony, sześćset tysięcy złotych. Zostaną one przeznaczone na wykonanie: przejazdu bezkolizyjnego na ulicy Bysławskiej z ulicą Wał Miedzeszyński (mam nadzieję tylko, że zdążą zanim ruszy poszerzanie Wału – przyp. axa)

*
Jest też zła wiadomość – Panna Wodna dostanie welon później
Ze względu na wysoki poziom wód gruntowych na odcinku o długości 1 900 metrów opóźniona została budowa ulicy Panny Wodnej. W projekcie technicznym należało dokonać zmian, które mają polegać na wzmocnionej konstrukcji jezdni (zastosowanie geowłókniny).

*
Ale może w końcu przyjdzie czas na Izbicką...
Zarząd jest już po wstępnych rozmowach na temat remontu kapitalnego ulicy Izbickiej (frezowanie i remont chodnika) przez Zakład Dróg Miejskich.
(frezowanie miało być już w 2010 roku - przyp. axa)
*
A w Falenicy pora na …
Nowe zadania inwestycyjne:
- modernizacja terenu parkingu vis a vis ul. Walcowniczej na 83 miejsca parkingowe
- modernizacja placu zabaw

**
Jednak trzeba wziąć poprawkę – październikowe lato się w końcu skończy, a potem ma być zima tysiąclecia jak twierdzą już zgodnie Rosjanie i Anglicy – cała nadzieja, że to Amerykanie maja rację, chociaż USA daleko, a mrozy syberyjskie bliżej:(.