Podkowy - odległa, jeśli w ogóle perspektywa (info z ZDM)

"Zarząd Dróg Miejskich w odpowiedzi na ww. zapytanie (tzn. ws. utwardzenia ul. Podkowy), uprzejmie informuje, iż opracowywana jest dokumnetacja niezbędna do wprowadzenia przebudowy ulicy Podkowy do Wieloletniej Prognozy Finansowej m. st. Warszawy. Przekazanie dokumentacji planujemy do końca czerwca br., zaś termin realizacji zadania uzależniony jest od decyzji Rady m. st. Warszawy w trybie uchwały. W obecnym stanie pasa drogowego konieczna jest przebudowa ulicy i brak jest możliwości utwardzenia jezdni."

Mało nas?

No właśnie, może jest nas aktywnych za mało? Patrząc na to forum, zaledwie kilku stałych bywalców. Może i z tym nękaniem podobnie?

Tak...

było zawsze:( Jedna z przyczyn to kryterium logowania - zawsze stały login, co z jednej strony chroni nas przed wyzwiskami, ale z drugiej stwarza wrażenie pustki:). Z drugiej - wiekszość liczy na "ktosia" - KTOŚ załatwi, się upomni itp. itd. Poza tym jest to objaw braku społeczeństwa obywatelskiego, które zwykle pełni funkcję "nadzorującą" urzędnika. Dlatego można obiecywać i nie dotrzymywać obietnic, można udawać, że się coś robi ( np. wydawać pieniądze na projekty i koncepcje, zeby potem wyrzucić je do kosza). Jedyna nadzieja, że jak nas zabraknie, to przyjdą nastepni (nieliczni).

I cóż...

mam powiedzieć, jako mieszkanka Podkowy? Pic na wodę, fotomontarz? Z jednej strony - ile takich okragłych gadek już było? Ale trzeba ich pilnować, nękać, żeby wiedzieli, że ktoś pamieta. Bo to mistrzowie od projektów - zaprojektowali przebudowę Technicznej ( został tylko chodnik i 5 lamp, ale dobre i to), zaprojektowali chodnik na Złotej Jesieni ( ale się przedawnił) i teraz po raz kolejny zaprojektują Podkowy. Trzeba przyznać, że UD jest tu bezradny - droga powiatowa, więc absolutnie nie mogą położyć nakładki asftowej). Z drugiej strony ...to dobrze, bo jak ruszy Centrum Góraszka to bedziemy tu mieli niezły ruch, a tak może tylko 4x4 będą tędy jeździły?

I już ...

sam fakt, że człowiek z MPWiK nie pojawił się na "Dodaj do ulubionych" w A. pokazuje, gdzie jest nasze miejsce w szeregu ...niestety:(