Wczoraj o godz. 22.30 Rada Aleksandrowa zakończyła kolejne posiedzenie. Nic nie było tak ważne jak bliska perspektywa uchwalenia planu przestrzennego zagospodarowania osiedla Aleksandrów.
To prawda, chodzi o pieniądze, ale też chodzi o odpowiedź na pytania, jak będzie się nam tu żyło, które drogi będą zbiorcze, a które lokalne, gdzie w przyszłości będą sklepy, kawiarnie, szkoła i usługi?
Oto mapa drogowa na czas najbliższy…
*
- Poniedziałek, 12.10. 09 – godz. 16.00, w wawerskim ratuszu, w sali konferencyjnej ( tzw. łącznik), radni z wawerskiej Komisji Ładu Przestrzennego, Rozwoju Gospodarczego i Ochrony Przyrody pod przewodnictwem p. M. Kurpiosa pochylą się nad propozycją ww. planu przy udziale projektanta. Uwagi do planu zgłoszą przedstawiciele Aleksandrowa.
Wstęp wolny.
- Potem projektant w czasie ustawowym odniesie się do zgłoszonych uwag i naniesie ew. poprawki.
- Następnie zostanie podany do publicznej wiadomości czas wyłożenia planu w siedzibie władz Wawra dla mieszkańców. Protesty będą mogły być rozpatrzone zgodnie z przewidzianymi procedurami
- Plan zostanie przestawiony na sesji dzielnicy Wawer celem zatwierdzenia
**
Szerzej w kolejnej reaktywacji "Naszego Aleksandrowa" już wkrótce.
Odpowiedzi
Z drugiej ręki…
Na posiedzenie wawerskiej komisji przybyli najwierniejsi z wiernych, a jeden z nich powiedział, że:
1. Radni przyjęli wnioski osiedlowej rady z Aleksandrowa, nie widząc jednak potrzeby ich omawiania, dając w ten sposób do zrozumienia, że są one dla wszystkich zrozumiałe.
2. Komisja odrzuciła propozycję przesunięcia 50 metrowej strefy ochronnej do wewnątrz parafialnej ( falenickiej) działki.
3. Nie zmieniono też oznaczenia tej działki z podziałem na teren cmentarny i parkowo- cmentarny. Znawcy tematu tłumaczyli, że to nic nie zmienia w obecnym status quo – parafialny cmentarz powstanie od strony N. Bonaparte z dojazdem od strony Zł. Jesieni. Budowa N. B. przesunięta jest na bezpieczny i odległy czas – 2014. W przyszłości być może parafia sprzeda, a miasto kupi pozostały teren tworząc cmentarz komunalny. Z tego wniosek, że mostki, sygnaturka i inne atrakcje już raczej nie powstaną, ( ale to mój dopisek).
4. Projektant nie był wstanie wytłumaczyć i obiecał przywrócić brakujący odcinek ulicy zbiorczej na odcinku ks. Szulczyka – Zagórzańska
5. W przyszłości ma być pięć obszarów przewidzianych pod obiekty użyteczności publicznej, z tego największy przy ul. Izbickiej.
6. Docelowo ul. Podkowy miałby być zmodernizowana na tyle, aby można było objąć ją komunikacją zbiorczą
7. Osiedla położone po stronie obecnego os. Polana miałby mieć jeszcze jedną ulicę KZ, która poprzez Brucknera łączyłaby nas z Józefowem i planowanym wiaduktem nad torami.
8. Niedługo ( 14 dni?) powinno ukazać się zawiadomienie o wyłożeniu planu dla mieszkańców w celu zgłaszania uwag i protestów.