TIM w stolicy

Kiedyś modny był taki program, który wdrażano w wielu polskich przedsiębiorstwach – nazywał się TQM, co można przetłumaczyć, jako totalne zarządzanie przez jakość. Później TQM został spopularyzowany przez polityków, którzy zmienili jego znaczenie na TKM, czego ze względów estetycznych tłumaczyć nie będę:-).

To wprowadzenie jest dla mnie o tyle istotne, że na bazie informacji o … wiatach przystankowych, zamieszczonych w sobotnim Dzienniku i na portalu ewawer.pl, chciałbym przybliżyć kolejną odmianę tego programu przyswojonego tym razem przez władze stolicy a nazywającego się TIM.
TIM to nic innego jak totalne ( kompleksowe) zarządzanie poprzez informację.
Falenica.pl ma bawić, uczyć i wychowywać – więc do roboty:-)

#
Na początek informacja z portalu ewawer.pl ( bo starsza):
Na wczorajszym spotkaniu ( 27.03 – przyp. j.) w UD Wawer zapadła decyzja o przekazaniu dzielnicy Wawer 7 nowych wiat przystankowych, oraz 3 używanych z Placu Bankowego.
Lokalizacja gdzie staną nowe wiaty nie została jeszcze ustalona. Propozycje na lokalizacje można zgłaszać bezpośrednio w urzędzie lub drogą mailową i telefoniczną.
#
Teraz informacja z Dziennika „ 100 nowych wiat stanie w tym roku”
100 nowych wiat zostanie zamontowanych na ulicach stolicy jeszcze w tym roku. Niebawem będzie ogłoszony przetarg, który wyłoni dostawcę tych konstrukcji. Nowe wiaty pojawią się na wszystkich pętlach wyremontowanych w ubiegłym roku...( tu padają nazwy), oraz na pętlach, które zostaną zmodernizowane w tym roku – tu padają kolejne nazwy, gdzie najbliższa nam jest pętla w Międzylesiu.. Przewidywany koszt 2, 4 mln zł.
( to informacja dla oferentów – koszt wiaty wynosi ok. 2.300 zł )
#
A na czym ma polegać to ćwiczenie? Niech każdy z czytających udzieli odpowiedzi na poniższe pytania:
- Dlaczego już dziś podaje się informacje, których rezultat naoczni świadkowie zobaczą dopiero jesienią?
- Ile wiat będzie potrzebnych na pętlę w Międzylesiu?
- Ile wiat potrzeba, aby ustawić na trasie linii 115, 161 i 142 ? Wszak wszystkim leje się za kołnierz.
- Czy podawanie tego typu informacji z tak dużym wyprzedzeniem ma zapewnić mieszkańców, że oszczędne gospodarowanie pozwala na maksymalną realizację ich potrzeb, a może ma sprawić, żeby co dzień trafiały do prasy dobre wiadomości?
#
Pytania nie są łatwe, więc pora na trzy podpowiedzi:
- Informacja o komunikacji minibusowej, która miała być wdrożona od 03 do 07 2008 roku m.in. w dz. Wawer pojawiły się w listopadzie 2007 roku. Jak to wygląda już w kwietniu 2009? –Każdy może zobaczyć.
- Wiaty zainstalowane w Aleksandrowie też były „nowe” – w momencie instalacji miały 30 lat.
- Gdzie ustawić wiaty? - To zadanie dla rad osiedli:-)
#
j.