Propozycja Jarka pozostaje nadal aktualna:-)

„Portal falenica.pl jest efektem działań hobbystycznych. Nie mamy opłacanych autorów, zawodowych fotografów ani speców od marketingu. Chcemy żeby stał się miejscem, w którym mieszkańcy Falenicy i okolic, mogą dowiedzieć się o sprawach bieżących, mogą podyskutować a może i się zabawić. Dlatego apelujemy do wszystkich, którzy chcieliby się zaangażować, o nadsyłanie wszelkich lokalnych wieści i zdjęć, o komentowanie informacji, które tu się pojawiają i branie udziału w dyskusjach. Statystyki strony pokazują, że z miesiąca na miesiąc przybywa odwiedzających: Szczególnie zachęcamy do nadsyłania informacji do naszego katalogu. To z jednej strony całkiem darmowa reklama, a z drugiej przydatna informacja dla odwiedzających”.
Nasz komentarz: To jeden z pierwszych wpisów ( dziś to będzie już 51 strona), jaki pojawił się w 2006 roku.
Wpis nic nie stracił na aktualności. Cieszymy się, że zaglądacie, ale chcielibyśmy uniknąć sytuacji, że f.pl będzie postrzegany, jako blog trzech muszkieterów. Idea tworzenia społeczeństwa obywatelskiego ma to do siebie, że każdy z nas widzi to, czego nie widzą inni, a dzięki Internetowi wszyscy mogą się dowiedzieć, co dzieje się kilka ulic dalej.
Przepraszamy wszystkich zawiedzionych, że nie poruszamy na f.pl spraw egzystencjalnych typu „ gdzie jest najlepszy kurczak z rożna?” lub nie zajmujemy się sprawami, które opisują gazety. Falenica.pl ma ambicje być czymś więcej. Nawet, jeśli czasami odnosicie wrażenie, że znaleźliśmy sposób na odreagowanie nie do końca pięknej rzeczywistości:).