Aleksy’ 2009

Zwyczajem roku ubiegłego, kiedy to po raz pierwszy wręczyliśmy te wyróżnienia, kapituła "Aleksa" ponownie postanowiła uhonorować zasłużonych dla peryferii Wawra.
***
I tak Aleksy 2009 otrzymują:

• Urząd dz. Wawer wespół z MPWiK za rozwój sieci wodociągowej w Aleksandrowie, bez konieczności przyłączania odbiorców wody miejskiej.
Urząd, bo swoje zrobił i jest bezsilny. MPWiK, bo realizuje swoją misję szybko i sprawnie, a dla kogo? To już zmartwienie tych, co chcą czerpać z tej misji.
• Prezydent Miasta, ZTM i Urząd dz. Wawer za złożenie obietnicy i wdrożenie projektu komunikacji „Mini”, którą miało zrealizować 50 nowych autobusów. Autobusy wyjechały na regularne linie, a problem peryferii ma być rozwiązany poprzez zabranie autobusu jednym i danie go drugim.
• Redaktor naczelny IW p. A. Murat za artykuł z zebrania władz Wawra z mieszkańcami Aleksandrowa, szczególnie za fragment o „istniejących” rozwiązaniach drogowych i komunikacyjnych.

Kapituła postanowiła wyjątkowo nadać też wyróżnienie ( Aleksy mogą być tylko trzy).
Wyróżnienie otrzymuje Właściciel zakładu produkcyjnego sztukaterii, który skutecznie opiera się atakom, jakoby działalność Jego zakładu była przyczyną smogu ( smrodu) u zbiegu ulic: Złotej Jesieni i Kalinowej.
***
I na koniec czas na SuperAleksa’ 2009.
*
Ladies & Gentlemen SuperAleks’2009 goes to …
*
SuperAleksa 2009 otrzymuje społeczność Aleksandrowa za … kompleksowe odwodnienie Aleksandrowa. Co prawda to odwodnienie nie byłoby możliwe bez udziału władz - wcześniej gminy, a teraz dzielnicy i trwa nieprzerwanie, od co najmniej 10 lat ( Biuletyn Wawra 1998), co widać po znikających rowach i kolejnych wywrotkach gruzu i ziemi.
***
Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Odpowiedzi

Oklaski

Kapituła chyba o nikim nie zapomniała w drugiej edycji.
Uznanie za SuperAleksa'2009 - należał nam się bez dwóch zdań.
Pozdrawiam serdecznie:)
j.

#

Chyba wraca "wena":-)?