Akcja "LAS"

Mimo, że informacja o akcji sprzątania lasu poprzez zaniechanie wyrzucania doń śmieci trwała w tym roku tylko dwa dni i została podana w ostatniej chwili, a na dodatek jeszcze ze "zmyłką" dla mieszkańców os.Polany ( kontener stał w innym miejscu:-)), to należy uznać ją za wielki sukces.
Czasami odnoszę wrażenie, że zawiadomienia o kontenerach pojawiają się tak późno...świadomie. Tak, aby nie wszyscy zdążyli przygotować się do wywózki tego, co nagromadzili przez rok.
Inne sprawa, że ilość odpadów wprowadza mnie w zdumienie.
Przecież rok temu akcja trwała chyba aż 4 dni i miejsc na odpady było 7 lub 8, a tu znów takie góry śmieci.
Aż strach pomyśleć, jakby wyglądał las z tą zawartością.
Brawo Wawer! Brawo Mieszkańcy! ( za refleks:-)).
j.

Odpowiedzi

Przeprosiny

Przepraszam za błędną lokalizację dla mieszkańców os. Polany - dobrze jednak, że jakoś sobie Państwo poradzili :)
pozdr
f_a

Nadużycia

Kontenery to dobry pomysł, ale szkoda że są z taką premedytacją nadużywane. Słuszna idea wywózki śmieci jest o ile wiem skierowana do osób indywidualnych, tymczasem zdarza się wywożenie do kontenerów odpadów przemysłowych przez okoliczne firmy. Wczoraj z kolei, kontenery stojące przy rondzie na Zagórzańskiej, siłami wszystkich robotników z sąsiedniej budowy zostały w dużej części zapełnione gruzem i innymi śmieciami z trwającej tam budowy.

Okazja

Czy może być lepsza sposobność pozbycia się śmieci budowlanych, jeśli obok na ulicy stoi kontener? Wszak kilka lat temu zamówienie kontenera na 24 h kosztowało 350 zł. A jeżeli inwestor w swoim biznes planie nie uwzględnił tej pozycji kosztów? Lepiej już tak, niż te same śmieci miałby się znaleźć pod osłoną nocy w pobliskim lesie:).
Na drugim biegunie „nadużyć” była ekipa, która na przyczepkę ładowała złom, a więc część z tych śmieci uda się poddać recyklingowi i ta postawa godna jest pochwały:).
Pozdr.

f_a