Aleksandrów - Informacje Rady Osiedla

SKRZYNKA INFORMACYJNA
Dla Państwa wygody oraz poprawienia przepływu informacji między mieszkańcami a Radą Osiedla, postanowiliśmy usytuować na terenie Domu Kultury “Aleksandrów”, ul. Samorządowa 10 specjalną skrzynkę do której możecie Państwo wkładać wszelkie wnioski czy prośby do Rady. Zapraszamy.

DYŻURY
W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w Klubie Kultury “Aleksandrów” przy ul. Samorządowej 10, można spotkać się z przedstawicielem Rady - po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu, dzwoniąc pod numer 0 505 045 500 do pani Przewodniczącej Bogumiły Borkowskiej. Serdecznie zapraszamy do czynnego uczestnictwa z życiu Osiedla.

NOWOŚCI W RADZIE OSIEDLA
Po rezygnacji pana Krzysztofa Piłki z uczestnictwa w Radzie, nowym jej członkiem został pan Jakub Szunke (kandydat z listy rezerwowej). Pan Jakub został wybrany Skarbnikiem Rady.
Pana Krzysztofa Piłkę na stanowisku vice-przewodniczącego Rady zastąpiła pani Joanna Danielewicz, wybrana w tajnym głosowaniu.

WIĘKSZE BEZPIECZEŃSTWO
W Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji został utworzony specjalny zespół do zwalczania nielegalnych wyścigów ulicznych. Mamy nadzieję, że jest to między innymi zasługa Naszej Rady, która zabiegała w Komisji Samorządowej o likwidację problemu „wyścigów samochodowych” i tzw. “skoków motocyklowych” . Do ekscesów tych coraz częściej dochodzi na naszych ulicach a stwarzają one poważne zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg i terenów leśnych.

DOŚWIETLENIE OSIEDLA
Niestety niektóre ulice na naszym osiedlu, mimo że posiadają działające oświetlenie, wieczorami spowite są w „egipskich” ciemnościach. Światło latarni nie oświetla ich dostatecznie, ponieważ albo gałęzie przyulicznych drzew całkowicie zasłaniają ich światło albo latarnie znajdują się za daleko od ulicy.
Rada Osiedla wystąpiła do Wydziału Ochrony Środowiska w Dzielnicy Wawer o wykonanie prześwietleń drzew, zasłaniających światło latarni oraz do Zakładu Energetycznego Teren S.A. o modernizację linii energetycznych.

ODWODNIENIE ALEKSANDROWA
Rada Osiedla wystąpiła do Zarządu Dzielnicy Wawer o podjęcie pilnych działań w sprawie opracowania koncepcji kompleksowego odwodnienia terenu Osiedla.

REMONTY ULIC
Rada Osiedla wystąpiła po raz kolejny do Zarządu Dzielnicy w sprawie remontu polegającego na wyrównaniu dróg i utwardzeniu ich a także w sprawie wykonania nakładek asfaltowych na ulicach utwardzonych destruktem. Wystąpienia dotyczą większości ulic naszego osiedla , bardzo ubogiego w drogi asfaltowe z prawdziwego zdarzenia.

ZAPROSZENIE NA PIKNIK
Rada Osiedla pragnie zaprosić wszystkich Mieszkańców na Piknik Rodzinny, który odbędzie się dnia 27 września 2008 roku o godzinie 12.00 w Klubie Kultury “Aleksandrów” przy ul. Samorządowej 10. W programie między innymi finał II Konkursu na Najpyszniejszy Wypiek, zabawy dla całej rodziny, wyjątkowa gra terenowa dla młodzieży oraz grill. Szczegółowe informacje na temat konkursu i samego pikniku wkrótce na naszych tablicach ogłoszeń.

Odpowiedzi

Najbardziej...

podoba mi się ta historia z kompleksowym odwodnieniem Aleksandrowa.
Ze zbiornikiem i rowami już sprawa skończona?

Pozdrawiam,
j.