Jesienna ramówka

Wszyscy jesienią proponują jakieś zmiany w swoich ramówkach.
Zdobywszy się na odwagę i my mamy coś do zaproponowania.
Oto nasze propozycje na jesienne wieczory:
***
a) „Z dziennika początkującego samorządowca”
- Bohaterem będzie fikcyjny Ryszard Schabowski - już nie młody i jeszcze nie stary. Pracujący na etacie. Nasz bohater bombardowany doniesieniami o zbliżającej się recesji, rosnącym bezrobociu i kłopotach ze spłatą kredytów hipotecznych postanawia zostać… samorządowcem. Ale chcieć, a wiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi, to dwie różne sprawy. Oferta dla tych z nas, którzy w przyszłości chcieliby trafić na małe, a potem może i duże samorządowe, i polityczne salony.
Materiałem pomocniczym do tworzenia tej historii będzie dyskutowany obecnie projekt statutu dzielnicy m.st.
Warszawy otrzymany dzięki uprzejmości Przewodniczącego jednej z komisji Rady dz. Wawer.
- Idea jest taka, aby każdy z czytających mógł ( o ile będzie chciał) radzić naszemu bohaterowi, jak postąpić w pewnych sytuacjach.
***
b) „Strzeż się tych miejsc” to oferta dla wszystkich, którzy mają aparat cyfrowy.
- Narzekamy na młode pokolenie, że takie nie samodzielne, ze najchętniej oglądają świat z tylnego siedzenia samochodu, ale przyznajmy szczerze – przejście przez ulicę trzydzieści lat temu nie wymagało takiego bohaterstwa.
Prosimy o nadsyłanie zdjęć miejsc niebezpiecznych, za które odpowiada Dzielnica, jako gospodarz tego terenu.
Zdjęcia najlepiej o małej rozdzielczości można nadsyłać bądź na:
falenica@falenica.pl lub forum_aleksandrow@o2.pl
***
c) „Subiektywny przegląd prasy i portali internetowych” Na rynku bezpłatnej prasy omawiającej życie i problemy mieszkańców Wawra są dostępne: Mieszkaniec, Informator Wawra i Kurier Wawerski. W Internecie możemy zapoznać się z działalnością non-profit ( zwykle) różnych zespołów zajmujących się sprawami w skali mikro tj. poszczególnych osiedli wchodzących w skład jednej z dwóch największych dzielnic Warszawy.
Czytajmy i podpatrujmy ukazujące się materiały, a potem dzielmy się spostrzeżeniami na f.pl

Czy jesienna ramówka spotka się to z uznaniem odwiedzających f.pl zależeć będzie od … samych odwiedzających. A poza tym to, co zwykle – zwykłe życie.
Zostańcie z nami!