NC+ plus... Orange:)

To teraz coś …optymistycznego:).
Co robić z Waszym ulubionym dostarczycielem rozrywki zdecydujcie sami – mnie umowa wygasa z końcem lipca. Nie czekając na nowe propozycje, już 2-go kwietnia złożyłem wypowiedzenie, że nie mam zamiaru kontynuować współpracy chyba, że ich nowa propozycja będzie bardziej atrakcyjna. Jeżeli Wasza decyzja będzie taka sama, to listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, na adres bok-u, a nie na skrzynkę pocztową wysyłamy wypowiedzenie. Potem już tylko czekać, grymasić, czekać - a będzie warto – tak jak było warto poczekać na „mega szybki Internet”…
*
Zaczęło się dobrze ( pamiętacie poprzedni post w tej sprawie), potem było fatalnie ( ojciec, jak żyć bez Internetu?), a teraz jest …rewelacyjnie ( „będzie pan zadowolony” – to przedstawiciel Orange TPSA)!
Dlatego nie wahajcie się, ale zdecydujcie o jednej z dwóch opcji:
- Internet 40 MB/s (w testach „zapina” na 42 MB/s) plus rozmowy przez telefon bez limitu i free of chargé – ta opcja jest dla tych co wiszą na telefonie i mają sieć „ po wierzchu” . Z modemu wychodzą 2 gniazda telefoniczne ( w tym kryją się owe darmowe połączenia).
Ja osobiście dałem sobie z tym spokój – raz, że sieć mam pod tynkiem, a dwa - to małomówny raczej jestem:).
*
- Tylko sam Internet – do wykorzystania są trzy wyjścia do podłączenia komputerów na „sztywno” ( czwarte wyjście jest pod TV z TPSA) i dlatego komunikujemy się z resztą urządzeń przez WIFI.
Wizyta montera jest niezbędna – musi przerobić wejście linii do domu ( zwykle na strychu macie taką puszkę, podłączyć magiczne pudełeczko) i oczywiście w tym pomieszczeniu, gdzie stał i stać będzie (nowy) modem może zachodzić konieczność rozkręcenia gniazdka tel. Konfiguruje Wam modem, robi pomiary, ale z WIFI radzicie sobie już sami – z tabliczki modemu spisujecie tzw. klucz - potem zapyta o niego Wasz laptop i TV:).
**
Zdaniem technika o szybkości decydują jeszcze: jakość instalacji tel. wewnątrz domu i parametry komputerów - i chyba miał chłop rację ( im młodszy komputer, tym ta prędkość wyższa).
**
Oferta Orange(TPSA) koresponduje z zapowiedzią min. Boniego, że każdy obywatel RP ma mieć połączenie ze światem o przepustowości nie mniejszej niż 30 MB/s i tego się trzymajmy:).