Plan zagospodarowania Aleksandrowa

Dnia 30.05.2011 o godzinie 18.30 w Klubie Kultury Aleksandrów przy ul. Samorządowej zostanie wyłożony do wglądu plan zagospodarowania osiedla Aleksandrów. Swą obecność zapowiedzieli projektanci, radni i p. burmistrz.

Odpowiedzi

A czy ...

to nie miał być 16 maja o godz. 18.30?
To moje "zwidy", czy termin został przełożony?
pozdr
f_a

termin spotkania 30.05. godz.

termin spotkania 30.05. godz. 18.30 to jedyny jaki podawałam. Więc chyba zwidy :-)

Chyba jednak...

plan nie tyle zostanie wyłożony, a zaprezentowany w obecności oficjeli samorządowych. Wyłożenie planu oznacza w praktyce, że przez okres np. 2 tygodni, w godzinach takich to a takich zainteresowani oglądają sobie ten plan i składają uwagi na stosownych formularzach.
Być może, że będzie on wyłożony w PKiN, a tu tylko migną nim przed oczami:-(.

Pozdrawiam serdecznie:-)
j.

wyłożenie planu

niezręczne sformuowanie może sugerować, iż prezentacja projektu - obiecywana przeze mnie w trakcie spotkania z mieszkańcami będzie oficjalnym wyłożeniem planu.
Oczywiście spotkanie w klubie nie jest związane z wyłożeniem planu ,jest jedynie szansą stworzoną mieszkańcom zapoznania się z projektem i spotkania z projektantem.
Oficjalnie będzie to wyjazdowe posiedzenie Komisji Ładu Przestrzennego.
zapraszam w imieniu komisji Joanna Waligóra

Co do publikacji projektu w necie- otrzymałam informację, iż uprawnienie do wstawiania na stronę mają tylko osoby upoważnione . Oczywiście tą stroną jestt BIP.

W związku z zapowiedzią

W związku z zapowiedzią wyłożenia planu zagospodarowania przestrzennego osiedla Aleksandrów, wysłałem do p. Joanny Waligóry zapytanie o możliwość prezentacji tego planu w postaci elektronicznej. Dostałem taką odpowiedź:
Niestety nie ma takiej możliwości prawnej aby publikować plan
zagospodarowania w sieci - szczególnie, że jest to projekt, który jeszcze
może być zmieniany. Zapraszam na spotkanie

Postanowiłem więc sprawdzić jak jest w innych gminach i okazało się że bez trudu można znaleźć na stronach Biuletynów Informacji Publicznej kompletne, elektroniczne wersje planów zagospodarowania. (np. tu Gmina Bieliny). Wystosowałem więc kolejny list do p. Waligóry o wyjaśnienie na czym polega ów "brak możliwości prawnych". Jak tylko dostanę odpowiedź, to ją tu opublikuję. Polecam też innym nacisk na naszą gminę żeby publikowała takie informacje. W końcu władze gminy powinny nam służyć, a nie mieć przed nami tajemnice...

Co to jest Gmina Bieliny? -

Co to jest Gmina Bieliny? - myślę, że autorowi chodziło o dzielnicę Bielany.
Tak jak już odpowiedziałam, nie mam uprawnień do publikowania w BIP .

Za Wikipedią: Gmina Bieliny

Za Wikipedią:

Gmina Bieliny (hist. gmina Huta Nowa) – gmina wiejska w województwie świętokrzyskim, w powiecie kieleckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie kieleckim.
Siedziba gminy to Bieliny (do 30 grudnia 1999 pod nazwą Bieliny Kapitulne).
Według danych z 31 grudnia 2010[1] gminę zamieszkiwało 10168 osób.
Gmina znana jest z upraw truskawek.

To jedna z licznych gmin, które na swoich strona internetowych publikują plany zagospodarowania przestrzennego. Skoro publikują to znaczy że jest to możliwe. Pytanie dlaczego gmina Wawer nie może ?
Gmina Wawer jest od lat znana z nieprzyjaznego (żeby nie powiedzieć wrogiego) stosunku do swoich mieszkańców. Ostatnio był świadkiem rozmowy w której podejmowano decyzję o rejestracji spółki. Mimo iż udziałowcy są z Wawra, to podjęto decyzję że siedziba będzie w Józefowie, bo "w Wawrze to nic się nie da w urzędach normalnie załatwić".
Może trzeba by naszych radnych wysłać na praktyki do Józefowa, żeby czegoś się nauczyli ?