Kamyki do koszyczka

Ruszyło się również w naszym koszyczku. Nie żeby zaraz zawrotna ilość zapytań i interpelacji – w tej materii wawerski peleton kręci równomiarowo, tylko od czasu do czasu ktoś próbuje ucieczki, pisząc tych pism więcej, ale przybyło nam odpowiedzi i to one zdominują to wydanie. Pamiętacie jeszcze samotnie uciekającego kolarza/samorządowca – p. L. Braniewskiego? Tak, zdobył premię – odpowiedzi na pisma Radnego pojawiły się błyskawicznie, a o co walczył?

Ulica Borowiecka ( ważny szlak międzyosiedlowy - przyp. Rychu) – tu p. Leszek domagał się wycięcia krzewów i poprawienia widoczności. Wieczorami chciał, aby zapalały się latarnie i na koniec poprosił o progi zwalniające. A co z tego wyszło?
Krzewów specjalnie nie widać, drzewa zostaną poddane pielęgnacji, kilka może się również wytnie, jeśli tylko konserwator przyrody na to pozwoli.
A oświetlenie? Oto odpowiedź…

lampiony

O progach na razie „sza”., chociaż podpowiedź znajdzie się przy okazji progowania innych wawerskich uliczek.

A teraz wracamy na Ogórkową, gdzie p. L. Braniewski poprosił o sygnalizację świetlną …

maszty_1

Brawo, p. Leszku – Pańska idea spotkała się ze zrozumieniem władz dzielnicy, teraz pozostaje odliczanie w …latach, stąd może lepiej nie wydawać już pozwoleń na budowę, na tamtym terenie?
Ale to nie wszystko na ten temat...

maszty_2

A z tego pisma wynika, że uprzejmość wygrywa z syganlizacją. Brawo kierowcy:).

Ta ucieczka p. Leszkowi się naprawdę opłaciła – oto odpowiedź w sprawie oświetlenia Wału M. aż do granicy miasta…

światłość

Niestety to nie jest dobra odpowiedź – UD wysyła sygnał, że już nawet sami urzędnicy nie wierzą, że Wał M. będzie w najbliższych latach przebudowany:(((.

Jesteśmy w przededniu majowego weekendu, to teraz może coś o skutecznym rad sposobie – poniżej odpowiedź na interpelację p. M. Gotowca w sprawie skutecznej reformy komunikacji miejskiej…

reforma

A jeśli już o zbiorowym jeżdżeniu mowa to teraz będzie o szynie i tunelu. Nieśmiało tylko pragnę przypomnieć Drogim Czytelnikom, wcześniejsze plany PKP skutecznie zablokowane przez miłośników starych stacji kolejowych i jeszcze ten jeden niuans – kolej odpowiada za tory, a tunele buduje miasto…

szyny

I jeszcze w ten sam deseń…

tunele

Oto dowód, ze jedną odpowiedzią można załatwić kilka pism:).

I na koniec o progach zwalniających. Kto jeszcze chciałby wyprogować swoją ulicę lub ulice sąsiada powinien się spieszyć – powstaje lista na ten rok …

progowanie

Co nam zostało w poczekalni? Pan W. Domański od lutego czeka na odpowiedź w sprawie budowy zatok autobusowych na ul. Kajki,. Teraz o to samo interpeluje p. P. Kaszuba. O czym to świadczy? A być może o tym, że nie jest łatwo o dobrą odpowiedź, lub też, że myśli chodzą tymi samymi ścieżkami, a może o tym, że p. Paweł nie czyta f.pl:(.
**
Ryszard „Rychu” Schabowski

Odpowiedzi

Poprawine i uzupełnione

to już chyba wszystkie "wpadki":(