W skrócie …

347 pokoi, dwie restauracje, dwa bary i kompleks SPA oraz 3 tys. mkw. powierzchni konferencyjnej. I gdzie to wszystko? W Wawrze. W tym momencie trwa zamykanie działalności operacyjnej Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego Platon. Za 26 miesięcy w tym miejscu gości przyjmować będzie DoubleTree by Hilton Warsaw. „ Doubletree” jest marką między 4 a 5 gwiazdkami, bardziej elastyczną od Hiltona. Hotel zbuduje i poprowadzi na zasadzie franczyzy spółka Polaris Hospitality Enterprise...

*
Szczęście zaczyna się uśmiechać do mieszkańców 150 metrowego odcinka ul. Oliwkowej w Falenicy. Dzielnica ogłosiła przetarg na budowę fragmentu tej ulicy od ul. Patriotów do ul. Bystrzyckiej. Zadanie obejmuje: m. in. roboty rozbiórkowe, usunięcie kolizji elektroenergetycznej, budowę nawierzchni jezdni ( w najszerszym miejscu 5,5 m) w technologii betonowa kostka brukowa na podbudowie tłuczniowej wraz z wykonaniem chodnika (jednostronnego o szer. 2 m) i wjazdów do posesji oraz wykonaniem prac towarzyszących. Czy od razu zostaną wykonane progi zwalniające? Zainteresowanych odsyłamy na stronę UD. Oferty należy składać do 31.03, do godz. 12.00
*
Rzeź Pragi. Dodajmy, że Pragi szeroko rozumianej i co należy podkreślić – to już kolejna rzeź.
Do rzezi dochodzi zawsze ilekroć zabiera się pieniądze, które były przeznaczone na inwestycje po prawej stronie Wisły. Tym razem wielka Praga złożyła się na brakujące 100 mln. na przyspieszenie budowy mostu Północnego. Pod nóż poszły: przebudowa Łodygowej, Marywilskiej, przedłużenie Kijowskiej ( tzw. Trasa Świętokrzyska). My ze swej strony chcielibyśmy zapytać o: rondo w F. przebudowę Przewodowej, Bronowską i Techniczną.O Trakcie L. i przedłużeniu Wału M do granicy miasta nie zapominając. Jednak wiele wskazuje na to, że źródło stołecznych pieniędzy wysycha, a również zbliża się czas, kiedy zaciągnięte pożyczki miasto będzie musiało zacząć intensywnie spłacać.

Odpowiedzi

wlodek

ciekawe info

Skąd te info o hotelu? Jakieś

Skąd te info o hotelu? Jakieś nowe źródło z marca 2011?

To kompilacja ...

informacji z e:hotelarza i horeca.pl oraz wczorajszej rozmowy tel. z Panią z Platona:)

Obok ma powstac Orlik i plac

Obok ma powstac Orlik i plac zabaw a kiedyś Pan Zaboklicki wspominał o moźliwości budowy szkoły na działce miejskiej. Tylko nie wiem czy aktualne jak budują hotel.
Fajne centrum lokalne się szykuje.

Jedno drugiemu nie przeszkadza...

Hotel powstanie na prywatnej działce jaką zajmuje Platon z przyległościami. A co do pozstałych planów - wiele już ich było i jeszcze wiele będzie. Plany to plany, a rzeczywistość jaka jest widzi każdy:(.

A co do orlika to jest prawie

A co do orlika to jest prawie pewne że powstanie, bo sprawę pielęgnuje i chwała mu za to Pan Baraniewski przewodniczący komisji Sportu i Rekreacji.

A to jesteśmy spokojni, ale

BTW, czy to nie pora na Kurier Zachodni, albo przynajmniej relację ze spotkania z władzą.
Czy równie liczna była reprezentacja? Co obiecali? itp. itd, etc:)

Jak przyjadę do domu na

Jak przyjadę do domu na wieczór coś naskrobie. Ale jest bardzo dużo tematów.

Hmm w budżecie znalazłem

Hmm w budżecie znalazłem pozycje przebudowy ulicy Patriotów wraz z chodnikiem Przewodowej i dodanie sumy 3685295 . Nie było tego w planie na ten rok. Mają to skończyc w tym roku.Więc chyba chodzi o rondo między innymi?
Inwestycje ogólnomiejskie.

to już było chodnik na

to już było chodnik na Przewodowej na odc. ul. Patriotów - ul. Nadarzyńska