„Samo gęste” – 11.01.2011

Wieloletni Plan Inwestycyjny, Wieloletni Program Inwestycyjny czy może Wieloletni Program Finansowy? Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to zwykle chodzi o pieniądze i to ta kwestia zajmowała naszych drogich radnych w trakcie kolejnej styczniowej sesji….

**
Czas na poznanie szefowych ( szefów) poszczególnych komisji i stanowisk, jakie zaprezentowali w kwestii WPI dla Warszawy w latach 2011 – 2015…
*
Radna Helena Kroszczyńska – Przewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury przedstawiła uchwałę Komisji Oświaty i Kultury negatywnie opiniującą powyższy projekt.

Radna Grażyna Sierakowska – Przewodnicząca Komisji Mieszkaniowej przedstawiła uchwałę Komisji Mieszkaniowej w powyższej sprawie negatywnie opiniującą projekt Wieloletniego

Radny Leszek Baraniewski – Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Sportu przedstawił uchwałę Komisji Promocji Kultury Fizycznej i Sportu negatywnie opiniującą projekt Wieloletniego Programu Inwestycyjnego.

Radny Andrzej Wojda – Przewodniczący Komisji Inwestycyjnej przedstawił uchwałę Komisji Inwestycyjnej negatywnie opiniującą projekt Wieloletniego Programu Inwestycyjnego .

Radny Piotr Gąsiorowski – Przewodniczący Komisji Budżetowej przedstawił uchwałę komisji Budżetowej Sportu negatywnie opiniującą projekt Wieloletniego Programu Inwestycyjnego m. st. Warszawy na lata 2011-2015 dla Dzielnicy Wawer.
*
Po czym uchwalono uchwałę, za którą glosowali „za” wszyscy uprawnieni i obecni na sesji radni, przy braku głosów wstrzymujących się i przeciwnych.
A oto treść paragrafu nr 1 …

„Rada Dzielnicy Wawer miasta stołecznego Warszawy negatywnie opiniuje projekt Wieloletniego Programu Inwestycyjnego m.st. Warszawy na lata 2011-2015 dla Dzielnicy Wawer.”

**
Potem przyszła pora na ulicę Barburki, a może Barbórki?...

Radny Marcin Kurpios wnioskował o zaopiniowanie wszystkich zmian pozytywnie
z wyłączeniem ul. „Barburki” podkreślając, że nie jest to błędna pisownia.

Radny Debert w imieniu mieszkańców również optował za pozostawieniem pisowni „Barburka” .
*
Barburkę uratowano ( nikt nie protestował, a „za” było 21 radnych – z tego wniosek, że dwie osoby jeszcze dojechały)
*
Później radni zajęli się przygotowaniem wyborów, których póki, co Wawer organizować nie będzie. Opuszczamy, zatem dyskusję na ten temat, zostawiamy też na boku interpelacje i zapytania i przechodzimy od razu do wolnych wniosków…
**
Wolne wnioski.

Mieszkanka Falenicy nawiązując do tematu odśnieżania powiedziała, że chciałaby powiedzieć coś pozytywnego. Zgłosiła, że chodnikiem na ul. Narcyzowej nie da się przejść (na odcinkach, gdzie po jednej i drugiej stronie jest las) i ku jej zdziwieniu widziała czterokrotnie ekipy odśnieżające ten chodnik. Mieszkanka zwróciła uwagę, że są takie miejsca, gdzie teren jest tzw. „niczyj” i należałoby zgłaszać takie miejsca.

Przewodniczący Rady Osiedla Falenica – Jan Pieńkowski odnosząc się do interpelacji radnego Wiesława Domańskiego zwrócił się z pytaniem, jakie środki wypłaciło MPWiK firmie KAMIS za sporządzenie projektu przyłącza kanalizacyjnego w ul. Kłodzkiej? Kto spowodował, że przeniesiono kanalizację z ul. Kłodzkiej na ul. Margerytki?

Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy – Włodzimierz Zalewski przyłączył się do apelu odnośnie ul. Przewodowej. Ulica Przewodowa spadła z planu ZDM-u
kapitalnego remontu, a tak naprawdę ulica ta wymaga kapitalnego remontu. Wiceprzewodniczący Rady zwrócił się do Zarządu z prośbą, aby wywrzeć jakiś nacisk
na zarządcy tej drogi, żeby znalazły się fundusze na remont i modernizację ul. Przewodowej.

Radny Jarosław Jankowski również poparł wystąpienia odnośnie ul. Przewodowej zwracając uwagę, że stan tej drogi jest bardzo niebezpieczny w niektórych miejscach. Ulica ta jest bardzo niebezpieczna także dla pieszych, nie ma tam przejść dla pieszych, świateł.
Ulica Trakt Lubelski również wymaga remontu kapitalnego

Radny Andrzej Wojda wnioskował do Zarządu o kontynuację nacisków na ZMID w sprawie budowy ronda w Falenicy przy ul. Patriotów, Młoda, Bysławska.

*
My również przyłączamy się do nacisków i dziękujemy p. Teresie za opracowanie protokołu sesyjnego, z którego mogliśmy skorzystać:).