Nie ma, co ukrywać – jesteśmy o włos od zastoju informacyjnego. Portal f.pl z założenia powinien zawierać widły, mydło i powidło. Najtrudniej jest teraz z tymi widłami – ratusz wawerski milczy jak zaklęty – nie ma żadnych przetargów publicznych, radni jeszcze się spotykają na sesjach, ale brak jest „klepniętych” protokołów z tych spotkań. Interpelacji i zapytań mamy w sumie 29, z tego tylko kilka doczekało się odpowiedzi.
Nie ma rady - udajemy się za miedzę…
*
Na początek Józefów ( najbliżej) – miasto pod przewodnictwem wieloletniego burmistrza cały czas pozostaje aktywne i to nie tylko na niwie wodno-kanalizacyjnej, czy też wykorzystania energii słonecznej – teraz przystąpiono do rozwoju szerokopasmowego Internetu. Wykonawca wykona w 2011 ok. 20 km linii światłowodowych i wybudowie 20 punktów zewnętrznych i wewnętrznych tzw. kiosków PIAP.
Z Internetu będzie mogło skorzystać 12500 indywidualnych odbiorców ( praktycznie wszyscy mieszkańcy – obecnie Józefów liczy sobie ponad 15.000 obywateli). Docelowo powstanie 40 km sieci światłowodowej. Prędkość szerokopasmowego Internetu ( dostęp oparty na WI-FI) do końcowego klienta za pośrednictwem hot-spotów wyniesie 512 kb/s. Zasięg to ok. 150 m (promień koła) od punktu. W praktyce dużo zależeć będzie od grubości muru i zadrzewienia.
Wartość projektu to 3 347 tys. brutto, z czego 85 % zostanie dofinansowane przez EFRR
(Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)
*
Otwock – droga do Euro 2012 zaczyna być coraz bardziej wyboista – wraz ze zmianą rozkładu jazdy PKP w marcu b.r. zniknie 14 połączeń pomiędzy Otwockiem a centrum Warszawy. Dodatkowo kolejarze mają rozpocząć długo oczekiwany remont dworco - stacji Stadion i ponownie wejść do tunelu średnicowego – na pewien czas znów wszystkich podróżujących do Śródmieścia czekają przesiadki na dworcu Wschodnim.
*
Wiązowna – Budowa Wiązowskiego Centrum Kultury, którego projekt miał być wsparty dofinansowaniem 6 mln złotych z UE ( koszt budowy oszacowany został na 10,6 mln) napotyka na brak zrozumienia nowo wybranych władz samorządowych. Szkoda byłoby, gdyby temu pomysłowi utrącono głowę. Zgadzamy się z protestującymi, że Wiązowna to nie tylko nowe drogi gminne, to nie tylko przebudowa koryta rzeki Mienia, ale to również miejsce integracji lokalnej społeczności, gdzie można byłoby rozwijać swoje pasje i wyławiać talenty. Kultura nie powinna ograniczać się do telewizyjnej papki i picia pod sklepem.
*
I na koniec …Ursus. Kronikarski obowiązek każe nam wspomnieć, że nasz eks – szeryf
p. Z. Gójski wspiera tamtejszy ZGN ( Zakład Gospodarki Nieruchomościami), jako doradca. Jego zadaniem jest wdrożenie wniosków po przeprowadzonym audycie. To oczywiście nie kłóci się w żaden sposób ze sprawowanym mandatem radnego w naszej dzielnicy.
Dlaczego Wawerska Inicjatywa Samorządowa nie otrzymała stanowiska jednego z wice - przewodniczących rady dzielnicy? Odpowiedzi można szukać bądź w ostatnim wydaniu Informatora Wawra, bądż w prasie ogólnopolskiej.
Odpowiedzi
Ach ten Józefów...
Tylko satelita wielkiej stolicy, a bije nas na głowę. Gdybym miała jeszcze raz się przenosić na rubieże wybrałabym Józefów.
Pozdro:)))
A 17 Interpelacji na jednej
A 17 Interpelacji na jednej sesji to jest rekord Wawra?
W sumie chyba jak dobrze pamiętam 23 interpelacje od radnych z mojego okręgu. 17 od Pana Kacprowicza [ 40 minut czytania] , 5? Mirosław Gotowiec i jedna Leszek Baraniewski.
Niestety w międzyczasie wyszedłem na chwilę , więc byc może Pan szeryf i Michał Grudziąż też coś złożyli.
Pan Kacprowicz wysoko podniósł poprzeczkę jak to powiedział Pan Szczepański . Poza ilością interpelacji do każdej treści dołożył rzeszę załączników w postaci zdjęc, badania Traktu Lubelskiego itp.
Zawartośc merytoryczna też wydaje się bardzo wysoka.
Szczęki w dół.
Pan Kacprowicz między innymi"
- problem osiedli na tarasie zalewowym , czyli wszystko poniżej tarasu nad zalewowego[ czyli ogólnie woda].
- dziury na Trakcie Lubelskim wraz z własnym badaniem.
- jeziora na Trakcie Lubelskim w osobnej interpelacji.
- KKZastów problem z parkowaniem
- Kadetów niebezpieczna eska.
- Sęczkowa
- Poprawna i Narodowa.
- Jeziorowa.
Było tego więcej, ale już niepomnę.
Jeśli będą już interpelacje na stronie, to postaram się coś naskrobac w nowym temacie, chyba że ktoś mnie uprzedzi.
Więc jednak się dzieje.
Przekazy na żywo...
Dzięki za to uzupełnienie. Problem w tym, że tych zapytań i interpelacji jeszcze nie wprowadzono do BIPu, więc jesli umowa z gazetą lokalną tego nie ogranicza to prosimy, abyś siedąc na tych sesjach wprowadzał po ich zakończeniu komentarz na gorąco.
Drugim problemmem jest to, że chyba trzeba zwiększyć ...zatrudnienie w UD - nie ma komu przygotowywac odpowiedzi na pisemne zapytania radnych. Jeżeli nic się nie zmieni to jeszcze ze dwa miesiące i radni przestaną produkować te interpelacje, bo po co, jak nie ma na nie odpowiedzi?
Piszesz o niebezpiecznej esce na Kadetów - nawet dziecko czuje, że to niebezpieczne miejsce i ciekawe ile lat potrwa rozwiązanie tego kolejnego gordyjskiego wezła?
pozdr:)
Gazeta jest teoretycznie
Gazeta jest teoretycznie podzielona na trzy działy: inwestycje, kultura i sport i rekreacja. Zdarzają się również wyjątki od tych zagadnień.
Ja zajmuje się inwestycjami , teraz będę pisał o tunelu w Międzylesiu.
Sprawami urzędowymi teoretycznie mieli się zając radni - redaktorzy , więc ja się w to nie mieszam. Na sesji byłem głównie z powodu komunikacji miejskiej jako mieszkaniec, a nie dziennikarz gazety.
Byc może będzie komisja inwestycyjna w tej sprawie. Ale nic pewnego.
Ale przy okazji wysłuchałem tych ciekawych interpelacji , zapytań i wypowiedzi radnych.
Było też dramatycznie.
A czy będę na następnych sesjach to jeszcze nie wiem.
Jeśli będę to obiecuje, że na bieżąco coś tu napiszę.