Praca wre!

Odwiedziłem dziś budowę ronda na skrzyżowaniu Traktu Lubelskiego z Lucerny. Nieprzerwana praca sprawnej ekipy drogowców (proszę zwrócić uwagę na to nagromadzenie sprzętu budowlanego i robotników!) i zapowiadana na najbliższe dni pogoda, "gwarantuje" że termin zostanie dotrzymany:

Odpowiedzi

czemu nikt nie poinformował ZTM

Jechałem se dzisiaj linią 213, a na skrzyżowaniu Lucerny/Trakt lubelski jakieś roboty. Kierowca autobusu zgłupiał, zawrócił i jechaliśmy ulicą Zwoleńską do Wału...

gratuluję organizacji...

No bo odwołano objazdy rano

No bo odwołano objazdy rano , a pewnie wtedy już wprowadzono.
Czyli 213 pojechało jak miało jeździć przez 2 dni.

Jak widać po zdjęciu rondo

Jak widać po zdjęciu rondo będzie przesunięte bardziej na zachód.

Te tłumy robotników i bogactwo sprzętu...

zwiastują;
a) otwarcie ronda jutrzejszym popołudniem
lub
b)odłożeniem prac do wiosny.

Jakoś dziwnym trafem wszystkie prace drogowe planowane są w Wawrze zimą np. budowa ronda w Radości ( 1.12.09), budowa świateł na Lucerny ( Sylwester'09), teraz to rondo i jeszcze to w F. - "prace zaczną się jeszcze w tym roku".
pozdr
f_a

Gabaryty ronda: - wyspa

Gabaryty ronda: - wyspa centralna (przejezdna) - średnica 9 m - jezdnia 5 m - zewnętrzna średnica ronda 19 m. Azyle będą usytuowane na dwóch wlotach: od strony ul. Kadetów oraz Traktu Lubelskiego w kierunku centrum. Będą to azyle rozdzielające ruch. Na pozostałych wlotach (z powodu braku miejsca) rolę tę będą pełniły znaki P-21 czyli oznakowanie poziome (tzw. kratka). Jest to rondo tymczasowe , do czasu realizacji projektu ZMID-u , gdzie chyba średnica zewnętrzna będzie miała 25m, wraz z lewoskrętami na wszystkich wlotach i azylami.

No to super. Robotników

No to super. Robotników brak, przejścia brak-barierki na przejściach dla pieszych a dalej zaspy, samochody jeżdżą , więc ulicą przejście odpada.ZOM nie odpowiada.
Super, normalnie super.