Jezioro Polany i kiełbasa wyborcza

Jak widać na zdjęciach załączonych, to co zrobiono przy ulicy Polany ma nie wiele wspólnego z odwodnieniem.
Wycięto krzaki (które zresztą wyciągały wodę wiosną i latem) i wysypano żwir, ale drenowaniu to na pewno nie pomoże.
Jedyne co się poprawiło to widoczność i są pobocza na które na razie można zjechać żeby minąć się z innym samochodem.
Zdjęcie pierwsze
Zdjęcie drugie
Zdjęcie trzecie

Od kiełbasy wyborczej

Od kiełbasy wyborczej pachnie w całym Wawrze. Basen w Aninie gotowy od 3 m-cy utrzymujemy bezproduktywnie bo otwarty ma być na wybory, nagle oświetla się przejścia dla pieszych a jeden z v-ce burmistrzów obiecuje budowę rond na newralgicznych skrzyżowaniach jeszcze do końca roku a prosimy o nie od 4 lat. gdyby wybory były co roku to Wawer byłby "krainą mlekiem i miodem płynącą".

Które skrzyżowania?

Które skrzyżowania?

Jeden z v-ce złożył

Jeden z v-ce złożył deklarację, że do końca roku powstanie rondo na skrzyżowaniu przewodowej i mozaikowej, panny wodnej i mrówczej oraz lucerny i traktu lubelskiego. Te ronda to marzenie mieszkańców od wielu lat a to pierwsze jest obiecywane przez radnego z miedzeszyna od jego trzech kadencji i tu nagle rach ciach przed wyborami da się zrobić.
Jeśli chodzi o personalia to nie podaje z grzeczności.

A tak nawiasem mówiąc to i

A tak nawiasem mówiąc to i 161 do wału przed wyborami też jest brane pod uwagę-a nazywa to się: "wkrótce konsultacje z ZTM"

Słucham?!

Słucham?!

To znaczy?

To znaczy?
Jeśli jestem mało precyzyjny chętnie rozwinę myśl.

Co z tym 161 i innymi

Co z tym 161 i innymi zmianami przed wyborami, wiesz coś?
Zapraszam www.forumzerzen.pun.pl

Jestem mieszkańcem

Jestem mieszkańcem Miedzeszyna okolic ulicy Przewodowej i Tawułkowej. Dla Mieszkańców tych okolic oraz Zagożdzia sprawą niezwykłej wagi jest poprowadzenie autobusu 161 ulicą Przewodową do ronda na trakcie i z powrotem na starą trasę. Jest to stary postulat, który, jak dowiedziała się jedna z mieszkanek ulicy Przewodowej podczas wizyty u jednego z v-ce burmistrzów w zasadzie jest załatwiony. Identycznie ma się sprawa z wymienionymi przeze mnie rondami, które maja powstać do końca roku. Doświadczenie nie pozwala mi dać wiary tym zapewnieniom bo lista niespełnionych obietnic jest długa a rondo na skrzyżowaniu Przewodowej i Mozaikowej to element programu jednego z miedzeszyńskich radnych ostatnich trzech kadencji, obietnica ciągle niespełniona. Konieczne są zmiany a wybory są do tego okazja, następne dopiero za 4 lata. Dzięki za zaproszenie na forum Zerznia.

rondo

Rondo Przewodowa - Mozaikowa to nie element czyjejś kampania tylko modernizacji ulicy Przewodowej. Ulica Przewodowa to "droga powiatowa" i nie ma woli dzielnicy żeby zainwestować w to rondo. To samo dotyczy innych wymienionych tu rond i nie ma mieszać w mętnej wodzie.
Autobus pojedzie Przewodowa to prawda jak dzielnica zbuduje przystanki i to nie będzie 161 i tyle w temacie.

I właśnie żle, że to nie

I właśnie żle, że to nie będzie 161 to po pierwsze a po drugie, panie Radny minionej kadencji dlaczego nie interweniował Pan w Urzędzie i nie zdyscyplinował urzędników, skoro 6 m-cy na zajęcie stanowiska w sprawie budowy przystanków (pewnie raptem 2) to dla nich za mało. Mieszkańcy czekali i liczyli na Pana zdecydowanie, jako ich reprezentanta. A co to znaczy, że nie ma woli Dzielnicy? A kto ma wpływać z uporem na to aby ta wola zaistniała? Cały problem polega na tym, że jest zbyt wiele kwestii w których nie ma woli Dzielnicy. Należy skończyć z fikcyjnymi wyborami do Rady Osiedla Miedzeszyn" o których informuje się tylko "przyjaciół królika" i postawić na ludzi, którzy będą reprezentować wszystkich mieszkańców i walczyć o sprawy Miedzeszyna.

W czym jest lepsze 161 od

W czym jest lepsze 161 od linii 113?
I jak niby chce Pan zakręcić 161 żeby jeszcze wróciła do Falenicy?
Nikt się nie zgodzi na zawijasa Zasadowa - Przewodowa - Wał - rondo - Wał - Przewodowa - ... Olecka
Nie ma sensu to zarówno od strony Przewodowej jak i Zasadowej.
113 Falenica - Bysławska - Patriotów- Przewodowa - Wał Miedzeszyński -Trakt Lubelski - Floriana - Błękitna - Widoczna - Płowiecka - Grochowska - Wiatraczna.
Zapraszam www.forumzerzen.pun.pl

Nie potrzeba żadnych

Nie potrzeba żadnych zawijasów. Przewodową do Wału i nawrót na rondzie przy Trakcie po czym powrót Przewodową do Zasadowej i dalej do Radości. Jest to proste rozwiązanie wydłużające trasę o około 10 min. Po co kolejna linia miałaby jechać Przewodową i dublować się na długim odcinku trasy ze 161. 161 zapewniłoby dogodny dojazd do wału a tam powinna być możliwość wyboru, czy szybka podróż Wałem do mostów czy traktem w rejon Wiatracznej. Rozwiązanie ze 161 dodatkowo połączyłoby w prosty sposób osiedla "nowej przewodowej" z Radością lub Falenicą do wyboru bez przesiadek.

I pasażerowie z

I pasażerowie z Majerankowej, czy Draceny będą 10 minut dłużej jechać , żeby dostać się do Falenicy, czy Radości?
Dla Pana może nie ma znaczenia, ale dla pasażerów już tak.
Chce Pan stworzyć nie efektywnego potworka , a nie solidny układ komunikacyjny.
Linia 113 ma stworzyć połączenie całej Przewodowej oraz całego Traktu Lubelskiego z Grochowem linią tramwajową.
Ma to być silna linia , która mogłaby konkurować z obecną linią 521.
Dodatkowo Nadwiśle zyska połączenie z linią kolejową.
A linia 161 mogłaby za ileś tam lat pojechać prosto Tawułkową,bo tak komunikacja też jest planowana[ teraz do Falenicy razem z 113]. Wiem mniej więcej jaka tam jest teraz nawierzchnia , ale to będzie pańskie zadanie , żeby to zmienić. Obecna jest tam pustynia komunikacyjna, a teren jest rozwojowy, wraz z równoległą Celulozy.
A na Panny Wodnej też jest planowana komunikacja, też tam będzie trzeba coś przygotować?
Niezależnie kto ma racje , to faktem jest to że na Przewodowej ZTM planuje linię 113.
Zapraszam www.forumzerzen.pun.pl

Trakt Lubelski oczywiście

Trakt Lubelski oczywiście powinien mieć połączenie z linia tramwajowa i Grochowem. A mieszkańcy ciągu ulicy Przewodowej swobodny wybór dojazdu bezprzesiadkowego do linii miejskich jadących wałem lub traktem oraz do osiedli Radość lub Falenica. Niebawem osiedla przy "nowej przewodowej" zaroją się od dzieci w wieku szkolnym- czy np do szkoły na bajkową mają jeżdzić z przesiadkami 113 i 161? A zajęcia pozalekcyjne?
Ma Pan rację, co do potencjału terenów Tawułkowej i Celulozy, choć ta druga o ile znam układ działek na błotach nie może stać się ciągiem komunikacyjnym. Jednak jestem zdania, że należy się zastanowić jakiego Wawra chcemy. Czy ma to być dzielnica z terenami zielonymi, przyjazna o zachwycającej zabudowie. Dzielnica w której, pielęgnuje się kontakty sąsiedzkie i międzyludzkie czy też czymś w rodzaju warszawskiego blokowiska z tą tylko różnicą, że bloki wielorodzinne leżą a nie stoją. Takie budownictwo już mamy, i faktycznie brakuje tylko, ażeby poprzecinać osiedle liniami miejskimi obsługiwanymi przez gabarytowe przegubowce. Z moich kontaktów wynika, że starzy (nie wiekiem a stażem) mieszkańcy zielonego leśnego Miedzeszyna patrzą z dezaprobatą na taki kierunek rozwoju
Dzielnicy. A sprawa komunikacji - stanie się tak jaka będzie wola większości, oczywiście tej pytanej o zdanie. Jednak moje obserwacje osobiste z wielu dużych aglomeracji europy tzw. zachodniej są takie, że osiedla podmiejskie o charakterze takim jaki ma Wawer, przynajmniej w części o której dyskutujemy, obsługuje się komunikacją ekologiczną małogabarytową, która z kolei dowozi pasażerów do szybkich linii kolejowych i arterii komunikacyjnych łączących z centralnymi częściami aglomeracji.
Rozgadałem się ale ciekaw jestem również pańskiego zdania na temat niewątpliwej zmiany charakteru osiedla.

Szkoła na Bajkowej nie jest

Szkoła na Bajkowej nie jest jedyną szkołą w okolicy, bo jest np. też placówka na Poezji. Oczywiście nie można zmuszać dzieci do pójścia do konkretnej szkoły , ale nie może być też połączeń z każdymi punktami w dzielnicy, bo wtedy nie będziemy mieli sprawnej komunikacji , tylko autobusy co 60 minut, a to chyba nie o to chodzi.? Liczba mieszkańców jest ograniczona.
Druga kwestia jest taka że na linii 161 będą i są soliny , a na linii 113 mają być wozy 12 metrowe , minimalnie 10 metrowe. 8m/12m 40/100 miejsc i 8m/10m 40/80 ,miejsc widać chyba różnicę? Podaż na linii 161 będzie mniejsza o 60 lub 40 miejsc. Druga kwestia jest taka , że poprzez kursy na około traci się jakiś tam procent czasu pasażera, który ceni sobie te 10 minut krócej w domu, jak pojedziemy przez rondo w Nadwiślu. Po trzecie od pętli Falenica, aż po rondo dublują się dwie linie 142 i 146 wzajemnie się ograniczając , w kierunku poprawy częstotliwości. Dzięki linii 113 Wał będzie obsługiwany tylko i wyłącznie jedną linią z wysoką częstotliwością[ nie licząc centrum Nadwiśla].Sprawdziłem i faktycznie to na Tawułkowej ma być komunikacja miejska, więc docelowo 161 powinno tam się znaleźć . Oczywiście obszar , nie licząc okolic przyszłej S2 będzie charakteryzowała się zabudową jednorodzinną, więc knypki będą akurat. A teraz w obecnej sytuacji linia 161 z braku infrastruktury musi nie co dublować się z 113 na odcinku Zasadowa - Falenica. Oczywiście w Wawrze jako zielonej dzielnicy Warszawy potrzebne są ekologiczne autobusy, ale już teraz nowe autobusy spełniają wyśrubowane normy europejskie. Ale to nie koniec , MZA mają kupić 4 wozy hybrydowe , na razie przegubowe .
Jeśli się sprawdzą to więcej będzie tego. Solaris z tego wiem pracuje obecnie nad autobusem elektrycznym, więc za kilka lat , bo na razie to będzie drogie, takie wozy zapewne trafią do MZA i ajentów. Myślę że do roku 2025 wszystkie autobusy będą co najmniej hybrydowe.
Wcześniej w roku 2014 ma być przedłużenie Panny Wodnej , też z komunikacją.
Jest też salomonowe rozwiązanie co do dojazdu do szkół.
Na Białołęce działa linia 304 , która kursuje na trasie
zbierając dzieci z poszczególnych ulic i zapewnia połączenie ze szkołą na Ostródzkiej.
Taka linia działa poza układem komunikacyjnym, poza tzw"szkielet" Kursuje tylko w dni nauki szkolne i w wybranych godzinach.

Zapraszam www.forumzerzen.pun.pl

Wawer ma dwa ciągi

Wawer ma dwa ciągi komunikacyjne do miasta-nad wisłą i wzdłuż torów. I na nich powinny poruszać się przegubowe autobusy miejskie. Reszta powinna być obsługiwana solinami i zgodzę się, że kursują zbyt rzadko już teraz ale jest to kwestia ilości pojazdów. Pytanie jest proste kto ma być pasażerem przegubowego 113 na odcinku Falenica -Przewodowa, jeśli do wiatracznej będzie się on wlekł przez Miedzeszyn i Trakt a lokalnie, Osiedla będzie obsługiwać i tak 161. Problem szkoły jak widzę jest i to chyba dowód że te konsultacje to nie do końca były społeczne. szkoła na Poezji nie jest żadnym rozwiązaniem. To 30 lat temu tak było w Wawrze że dzieci z Zagożdzia były skazane na szkoły w Radości bo tak kursował autobus. Poza tym uważam, że akurat sprawy tras autobusów w sytuacji Wawra która jest stosunkowo dynamiczna nie powinny być planowane tak jakby już miałyby być "na wieki". Powinny być dostosowywane na bieżąco do zmieniających się potrzeb.
A rozwiązanie autobusu szkolnego to fajny pomysł ale nie do miasta, dzisiaj nasze dzieci po szkole bardzo często podróżują na zajęcia poza szkolne a nie prosto do domu, szkoły pracują na dwie zmiany więc i ruch dzieci w kierunku szkół jest rozbity w czasie a my będąc w pracy chcemy wiedzieć, że dziecko bezpiecznie dotarło do domu a nie podróżuje z przesiadkami czy sterczy zimą 40 min na przystanku pod szkołą.
To w sumie kto brał udział w tych konsultacjach bo Zerzeń to raczej nie jest przy Przewodowej a ulica Majerankowa tym bardziej.
Pozdrawiam bo o tak póżnej porze to już tylko my dwaj działamy.
A o przedłużenie Panny Wodnej na pewno będziemy walczyć - jeśli wyborcy pozwolą oczywiście.

Że niby w tym roku,

Że niby w tym roku, bzdura.? Nie mówię że ty mowisz bzdury, tylko ten co obiecuje.
Przewodową ma pojechać 113[ Falenica - Wiatraczna] i dzielnica miała zbudować przystanki i przebudować skręt w Przewodową z Wału[ ZDM].
Już od pół roku [ wiadomość z miesiąc temu] dzielnica nie odpowiedziała na propozycje ZTM, ktora wynikla z pism od mieszkańców nowych osiedli.
Zapraszam www.forumzerzen.pun.pl

No właśnie tak to

No właśnie tak to traktuje, bzdurne obietnice składane przez urzędników pozbawionych kontroli społecznej. A opieszałość w zajmowaniu stanowiska urzędowego na wnioski i pisma mieszkańców to specjalność naszego Urzędu. I to zarówno w sprawach dotyczących inicjatyw społecznych jak i indywidualnych sprawach (pozwolenia uzgodnienia itp). K.P.A. nie obowiązuje naszych urzędników a Rada to toleruje.

Wizytowałem...

dzisiaj ten teren i również nie zrobił na mnie oszołamiającego wrażenia:(. Więcej - srodze się zawiodłem, ale może to kwestia pogody (dużo padało i nie mogli pracować)?
*
Zobaczmy co będzie się działo jutro, a najpóźniej w poniedziałek?
*
Jeśli to koniec, to do tej kiełbasy wyborczej potrzeba jeszcze musztardę, bo trochę podszyta wiatrem - niech UD zasponsoruje przyjazd niebieskich beczkowozów, żeby dało się tamtędy przejść.
*
W okolicy dębu przydałaby się, co najmniej jedna wywrotka kamieni, żeby ludzie czekając na nakładkę asf. mogli na razie znaleźć bród.
A Wiązowska? Szkoda gadać - tam trzeba być.
*
Generalnie tzw. ulotkowanie (przypominające) musiałem przerwać, bo nie wziąłem na zmianę "gumofilców":(((.
*
pozdr
f_a

W poniedziałek ?

Wg. mnie jeżeli nie było wcześniejszego planu to nie ma możliwości zrobienia "porządnej" kiełbasy wyborczej.
Zakładając wspomniany zbiornik retencyjny to powinien on być:
1. Głęboki
2. Wymurowany
3. Ogrodzony
Jakoś trudno mi uwierzyć że znajdą się teraz nagle pieniądze w budżecie dzielnicy - poza tym aura nie sprzyja.

Pozdrawiam
Maks :)

A tak swoja droga to to

A tak swoja droga to to osiedle jest stosunkowo nowym osiedlem i warto sobie uzmysłowić fakt znany wszystkim "starym" mieszkańcom tych okolic, że powstało ono na terenie podmokłym wręcz bagiennym, więc każdy kto kupował tam działkę (w cenie zdecydowanie niższej niż działki np. w Falenicy czy Miedzeszynie) powinien zdawać sobie sprawę z wystąpienia dodatkowych "atrakcji". Tym samym dzisiejsze pretensje do władz samorządowych za niedostateczne rozwiązanie problemu tego "jeziora" są mocno partykularne. Wawer ma szereg ulic istniejących na planach od dziesięcioleci, z mieszkańcami, którzy od lat prowadząc działalność, odprowadzają ponadprzeciętne podatki i toną przed swoim domem czy firmą w bagnie.

Czekamy na ...

... admina aż uaktywni linki do zdjęć :)
Maks :)