Zakończono budowę sygnalizacji świetlnej w Radości.

Zakończyła się budowa sygnalizacji świetlnej na wschodniej jezdni ulicy Patriotów w Radości. Sygnalizacja została wyposażona w naprowadzanie głosowe dla osób niewidomych i niedowidzących.
Sygnalizacja funkcjonuje w akomodacji "all red". Oznacza to, że podstawowym sygnałem nadawanym przez sygnalizator S-1 - dla ruchu kołowego i S-5 - dla ruchu pieszego będzie kolor czerwony wyświetlany jednocześnie. Sygnał zielony dla pieszego pojawi się wskutek zgłoszenia poprzez naciśnięcie przycisku wzbudzającego sygnał. Dla kierowców zgłoszenie będzie się odbywać poprzez najechanie samochodem pętli indukcyjnej zatopionej w nawierzchni jezdni. Ta wyśle wiadomość o nadjeżdżającym pojeździe i wyświetli sygnał zielony. W przypadku zgłoszenia z obu kierunków pierwszeństwo, z zachowaniem warunków bezpieczeństwa, otrzyma pieszy, tzn. po paru sekundach, aby kierowcy mieli szansę zatrzymać pojazd. Źródło...

Odpowiedzi

Chyba się już popsuły :(

Wczoraj, jak jechałem, cały czas było zielone.

Maks :)

tak ale..

Po pierwsze - zapomniano o właściwym rozwiązaniu dojazdu do przychodni w Radości. Dlaczego nie przewidziano parkingu w tym miejscu dla korzystających z przychodni?
Punkt drugi. Dlaczego w tak absurdalny sposób rozwiązano przejście dla pieszych z sygnalizacja świetlną i podjazd dla wózków i osób niepełnosprawnych?
Sprawa trzecia. Czy usytuowanie zapory na przejściu dla pieszych i przejeździe przez tory kolejowe nie stwarza zagrożenie dla przechodniów?
wlodek