Kawiarnia "Zabawna 8" zaprasza na koncerty

 • 12 maja, Godz.19.00

  MAGDA PISKORCZYK
  ...w wspaniałym repertuarze Mahaili Jackson.
  Projekt odniósł ogromny sukces w dniu premiery 13 marca

  W sobotę 12 maja kawiarnia „ZABAWNA 8” zaprasza na wyjątkowy koncert Magdy Piskorczyk, przygotowany z okazji 35 rocznicy śmierci Królowej Muzyki Gospel Mahalii Jackson.

  Mahalia Jackson zrewolucjonizowała muzykę gospel, wprowadzając do niej bluesowe frazowanie i inne elementy z muzyki świeckiej, zwłaszcza jazzu. Była inspiracją dla wielu śpiewaków. Jej głos zaliczany jest do najbardziej wyjątkowych XX wieku. Śpiewała z pasją i charyzmą, w sposób, który po dziś dzień uznawany jest za symbol i szczytowe osiągnięcie muzyki gospel and spirituals.

  Pare słów o Magdzie…
  Magda Piskorczyk to wyjątkowo utalentowana polska wokalistka bluesowa, instrumentalistka oraz autorka tekstów, obdarzona niezwykłym tembrem głosu. Trzykrotna triumfatorka plebiscytu branżowego kwartalnika „Twój Blues” na Bluesową Wokalistkę Roku (2003, 2004, 2006). Dwukrotna półfinalistka najpoważniejszego międzynarodowego konkursu bluesowego: IBC w Memphis. Autorka płyty „Blues Travelling” nagranej z udziałem Michała Urbaniaka. Występowała nie tylko z czołówką polskiej sceny bluesowej, m.in. Wojciechem Karolakiem, Leszkiem Winderem, Jerzym Styczyńskim, Leszkiem Cichońskim, ale również z muzykami światowego formatu: Deborą Coleman, Bobem Margolinem czy Bobem Brozmanem. Magda śpiewa niskim, „czarnym” głosem i gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej.

  Bardziej znane utwory z repertuaru Mahalii Jackson:
  „Move On Up a Little Higher", "He's Got the Whole World in His Hands", "How I Got Over", 'We Shall Overcome”, "There Will Be Peace In the Valley", „Elijah Rock”, „Down by the Riverside”, „Come on Children, Let's Sing”, „Joshua Fit the Battle of Jericho”, „You'll Never Walk Alone”, „His Eye is on the Sparrow”, „Amazing Grace”, „When The Saints Go Marching In”.

  www.magdapiskorczyk.com

 • 18 maja, Godz.19.00

  Fantastyczne
  VIVA FLAMENCO !!!
  …jeden z najlepszych w Polsce zespołów grających muzykę flamenco wystąpi w projekcie

  INDIALUSIA

  ... jako gość specjalny wystąpi Giridhar Udupa – mistrz południowoindyjskich instrumentów perkusyjnych, który przyjedzie do nas prosto z Bangalore

  Indialucia to projekt muzyczny łączący dwa fascynujące style muzyczne: muzykę indyjską oraz flamenco. Nagrania powstały w latach 1999 - 2004, głównie w Indiach i Hiszpanii. Wzięło w nich udział wielu znakomitych muzyków z obu kontynentów. Pomysłodawcą, producentem oraz szefem artystycznym nagrań jest Michał Czachowski a rezultatem jego wielu lat pracy jest album, który po raz pierwszy w historii ukazuje jak wiele wspólnego ma flamenco i jego dalekie, indyjskie korzenie.
  Album Indialucia został laureatem nagród Wirualne Gęśle oraz Folkowy Fonogram Roku przyznawane przez Polskie Radio za najlepszą płytę 2005 roku oraz nominowany do nagrody Fryderyki 2006 w kategorii Album Roku - Folk/Etno.
  www.indialucia.com www.flamenco.art.pl

 • 25 maja, Godz.19.00

  Rewelacyjne !!!

  LeBLUE

  28 kwietnia zapraszamy na koncert LeBlue. Zespół Założony w roku 1996 przez Piotra Maciaka (gitary), Andrzeja Rejmana (keyboards) i Beatę Kossowską (harmonijka, vocal) zespół wokalno muzyczny, w sposób perfekcyjny łączący w swoim repertuarze rock, jazz, blues z polską muzyką ludową. Historia zespołu to nieprzerwane pasmo sukcesów, przede wszystkim zagranicznych. Rozpoczęły się od udziału w 2000 Millenium Harmonica Festival w Bouremouth, Wielka Brytania, gdzie Beata Kossowska została wyróżniona nagroda specjalną jury. Zespół wystąpił też w koncercie galowym, obok gwiazd tej miary co legendarny Larry Adler. Konsekwencją były zaproszenia, już w roli „Gwiazdy” na festiwale HARMO’Liege w Belgii (październik 2000) i Le Festival International de Harmonica w Romorantin, Francj, gdzie zespół wystąpił obok Jean Jacques Milteau i Claude Garden.
  Pierwszą płytę LeBlue „ LeBlue”, Sell013 wydał Selles Records w roku 1997. W większości złożyły się na nią kompozycje Piotra Maciaka i Andrzeja Rejmana.
  Druga płyta, zatytułowana „The Farm – Zagroda” została wydana w roku 2002 przez HHO Ltd z Londynu. Jej premiera miała miejsce na targach MIDEM2002 w Cannes, Francja.
  Zespół jest zapraszany jako Gwiazda na festiwale, targi muzyczne i regularnie koncertuje w całej Europie. Występował m.in. w Niemczech (wielokrotnie), na Sardynii, w Holandii (wspólne koncerty z legendarnym Golden Earrings czy z Hans Dulfer Band), Francji, Słowacji, na Węgrzech, w Rosji, w Belgii. Z ważniejszych festiwali trzeba wymienić: World Harmonica Festival 2005 i
  Blues Factory organizowane przez firmę HOHNER w Trossingen, Niemcy, MusicFest 2004 w Moskwie, Festival d’Harmonica w Condat sur Vienne, Francja; Berlin Bluesfestival i Potsdam Bluesfestival 2005.
  W roku 2006 zespół uczestniczył w największym na świecie konkursie zespołów blues, blues-rock i soul-blues’owych – International Blues Challenge w Memphis, Tennessee, USA, otrzymując świetne opinie jury w rodzaju: „Światowe brzmienie”, „Rewelacyjny gitarzysta”, „Doskonała harmonijka” itp. a także owacje ze strony publiczności. Już na miejscu został zaproszony na kolejny, olbrzymi, prestiżowy festiwal „Blues sur Seine” we Francji (listopad 2006).
  Aktualny skład zespołu to:
  Joanna Zielecka – flute, vocal (rewelacyjna, wszechstronna instrumentalistka - w marcu 2007 zastąpiła Beatę Kossowską, która wybrała karierę solową),
  Piotr Maciak – gitary, bandleader, kompozytor i aranżer (jeden z najlepszych polskich gitarzystów, „firmowy” gitarzysta HOHNER GmbH),
  Krzysztof Jaworski – gitara basowa,
  Paweł Markiewicz – perkusja (dwaj ostatni to jedna z najlepszych sekcji rytmicznych, zasługująca na najwyższą ocenę kryjącą się w określeniu „steady rollin’”).
  Managerem i kierownikiem artystycznym zespołu jest Tomasz Bielski, (FreeMusic Agency, autor, założyciel legendarnych „Grupy Bluesowej Stodoła” i „GRAMINE”).

  26 maja, Godz.19.00
  Żywiołowe melodie irlandzkie i celtyckie w wykonaniu...
  SUSHEE
  ...folk, muzyka irlandzka, muzyka celtycka, ...jednym słowem Irlandia
  SUSHEE to grupa ludzi tworząca własną wersję szeroko rozumianego gatunku Irish Music. Spotkali sie w 2001 roku w Krakowie. Ich początki to poszukiwania wśród akustycznych brzmień. Z biegiem czasu wraz z poszerzaniem instrumentarium wypracowali własny styl o elektryczno - akustycznym charakterze.
  Żywiołowe melodie irlandzkie i celtyckie, oparte na motywach tradycyjnych z mocno osadzonym pulsem sekcji rytmicznej, skrzypiec, akordeonu, autorskie teksty, rozbudowane partie instrumentalne, miarowy beat porywający do tańca wraz z fletowo brzmiącą barwą głosu solowego są znakiem firmowym naszego zespołu. Z całą pewnością nie prezentujemy typowego irlandzkiego folku, ale Irlandia - taneczna i refleksyjna zarazem jest nam wyjątkowo bliska.
  Choć nawiązują do różnych stylów muzycznych - muzyka irlandzka, muzyka celtycka, muzyka szkocka stanowią naszą główną inspirację. Śpiewamy w języku polskim do muzyki, którą sami tworzymy w oparciu o znane tradycyjne motywy irlandzkie, łącząc je z własnymi pomysłami i aranżując w sposób wynikający z naszych indywidualnych poszukiwań i inspiracji.
  www.sushee.pl

  Kawiarnia "Zabawna 8"
  uL. Zabawna W-wa Falenica
  022 872 92 78