PRopozycje zmian

142 przekształcenie w 113 trasa Wiatraczna Falenica Przez przweodowa i trak lubelski
115 zmiana trasy
213 podjazd do petli aleksandrow
214 Nowa linia na trasie Aleksandrow Podkowy Złotej Jesieni Zagorzanska Techniczna Hiacyntowa Petunii Walcownicza Narcyzowa Ochocza Bystrzycka Walcownicza Młoda Derkaczy Bysławska Falenica czestotliwość: 10 w szczycie 20 poza nim i w weekendy
525 Aleksandrow Podkowy Złotej Jesieni Zagorzanska Techniczna Hiacyntowa Petunii Walcownicza Narcyzowa Ochocza Bystrzycka Walcownicza Patriotow Żegańska Pożaryskiego Kajki Bronisława Czecha Płowiecka Grochowska Rondo Wiatraczna Al Stanow zjednoczonych Most Łazienkowski Al.Armi ludowej Wawelska Grzymały al Jerozolimskie Ch Blue City
Czestotliwosc 10 w szczycie 15 poza 20 w weekend
115 Trasa skrocóna Miedzylesie Dw Wschodni Lubelska Czestotliwosc 15 min w szczycie 25 poza i w weekendy

Ten wycinek komunikacji wygląda interesująco, ale …

Przypomina pływanie w anińskim basenie pozbawionym wody – chyba, że macie Panowie ( z Krzysztofem_S) coś wspólnego z ZMiD i ZTM?
Zarówno przebieg trasy 142, jak też 525 byłyby atrakcyjne ( zwłaszcza 525), chociaż w przyszłości należy pomyśleć, aby tej rangi autobus nie kręcił się po Falenicy, tak, jak dziś kreci się 115 ( ten sam manewr sprawił, że skierowanie \tej linii na Marysin, czyni podróż nużącą).
Nowa linia wzdłuż Podkowy to byłby prawdziwy cios dla tych, którzy tak wiele zrobili, aby było tam cicho i spokojnie. Nie chodzi tu tylko o progi, ale o brak serca naszych umiłowanych przywódców dla tego ciągu jezdnego ( cały czas nie można powiedzieć o nim jezdno-pieszy, chociaż aż się prosi).
Komunikacja w Wawrze to rzeczywiście problem, bo od lat nie zrobiono nic, aby go rozwiązać i w ten oto sposób panowie z ZTM zamykają oczy i planują, aby było lepiej, chociaż niekoniecznie wszystkim.
Kwestią otwartą pozostaje sytuacja Falenicy Zachodniej po wycofaniu autobusu 142, ale rozumiem, że to już obejmuje inny fragment tej komunikacyjnej układanki.
I podobnie, jak p. Janina życzę obu Panom wytrwałości.
Pozdr.

f_a

Dzieki trzeba namowic ludzi

Dzieki trzeba namowic ludzi do konsultacji co o tym projekcie sadza

Na linie 525 w Aleksandrowie

Na linie 525 w Aleksandrowie nie ma najmniejszych szans[ chociażby z powodu zabrania Międzylesiu, nie dając nic w zamian, szpitalom, a po to powstała ta linia ].
Za to na częstą 214 tak, pod warunkiem że 213 skończy w Aleksandrowie. Do tego 113[ vel 142] w Falenicy i 115 jak jest teraz.
Więc 214 co 10 minut w szczycie co 15 poza na Trasie Aleksandrów- Błota.
213 z Aleksandrowa jak teraz.
115 bez zmian[ może bez Witolina].
Wtedy z Aleksandrowa byłby do Falenicy następujący takt 5,5, 10,10 10, 5, 5, 10 itd.
113[142] co 20 minut z Falenicy przez Przewodowa, Trakt Lubelski do Wiatracznej oraz 521 jak teraz[ pod warunkiem że ją nie uwalą jak SKM powstanie, ale to nie moja broszka].A w Ztm nie pracuje i ZMID, zresztą to już tu pisałem [ po raz ostatni teraz].