Wkrótce na f.pl…

„Bajpas dla bus – pasa”
*
Przez fora internetowe i ponad stołami domostw położonych po prawej stronie Wisły przetacza się dyskusja poświęcona uciemiężeniu kierowców – jak twierdzą jedni, a powrotowi do normalności, czyli uprzywilejowaniu komunikacji zbiorowej - jak chcą drudzy. Nasz wirtualny obserwator nie chce i nie może pozostać obojętny wobec nowego, najdłuższego bus – pasa na Trasie Łazienkowskiej. Rychu, bo o nim mowa, postanawia wcielić się w postać kardiochirurga i założyć bajpas bus- pasowi...

**
„Nastolatki 2009”
*
Jonasz chce przełamać kolejne tabu – ma w tym pomóc film prod. USA „ Nastolatki” wyemitowany przez TVP1, w ostatnią środę. Ta historia może się wydarzyć również w Wawrze, jeśli już się ,,,nie wydarzyła.
Oto pierwsza tak śmiała próba nakreślenia obrazu współczesnych nastolatków – gimnazjalistów i licealistów, nie w Ameryce, ale w sąsiednim domu.
**
„ Uwaga, uwaga nadchodzi…”
Wraca sprawa kompleksowego odwodnienia Aleksandrowa, wraca sprawa planu zagospodarowania przestrzennego. Zakończono prace koncepcyjne i trwają przygotowania do premiery tj. pierwszej prezentacji planu, którego próbę uchwalenia Wawer na przestrzeni 15 lat podejmować będzie już trzeci raz.
My podpatrywać będziemy zmagania naszych społecznych przedstawicieli z Rady Osiedla.
***
Aha, kolejna mała czarna prawdopodobnie będzie naprawdę czarna – bez mleka