Widziane z leżaka … życie jest piękne

Niewiele jest książek tak sprofilowanych tytułowo i tak niezależnych od pór roku jak ta – mam na myśli pozycję zatytułowaną „ Naga prawda Ewangelii”, z podtytułem: Rekolekcje papieskie. Znany włoski kaznodzieja Ermes Ronchi miał za zadanie przygotować Franciszka wraz z dostojnikami Kościoła katolickiego do okresu Wielkiego Postu. Zrobił to w tak niebywały sposób, że Pan Bóg się nie nudził, a przyznacie, że często i w wielu polskich kościołach Stwórca nudzi się przeraźliwie w trakcie kazań głoszonych przez naszych kaznodziejów...

Poniżej skromny fragment tej książki. Słowa pochodzą z ust Roberto Benigni - aktora i reżysera , któremu udała się rzecz niesłychana – tematem komedii stał się holocaust. Za film: „Zycie jest piękne” otrzymał trzy Oscary…

„Bądźcie bardzo ostrożni, kiedy doprowadzacie kobietę do płaczu, bo Bóg liczy jej łzy. Kobieta wyszła z żebra mężczyzny, nie z jego stóp, żeby można było ją kopać, nie z jego głowy, żeby była od niego lepsza, ale z jego boku, żeby byli sobie równi. Nieco poniżej ramienia, żeby ją chronić, obok serca , żeby ją kochać”(Roberto Benigni)

maanam

Wcześniej odszedł Marek, teraz odeszła Kora… nie będzie już Maanamu. Może trudno w to uwierzyć, ale kiedyś …podrywało się na Maanam. Było to w czasach, gdy nie było jeszcze różnej maści mediów społecznościach, ale były ( i są do dziś)… ławki w szkołach. Na chwilę przed maturą pojawił się ciekawy wpis na jednej z nich, na tyle był interesujący, że warto było ten wątek pociągnąć. To pisanie trwało jakiś ( niedługi) czas, aż w końcu powiedziałem „sprawdzam”, pisząc : „ mam dwa bilety do Kongresowej na Maanam…” Odpowiedź mogła być tylko jedna: „ idę!”.

Zresztą ta piosenka pojawiła się zupełnie niedawno w MOK Józefów, gdzie miał miejsce ( moim zdaniem) najlepszy koncert, na jakim kiedykolwiek tam byłem – ponad dwie godziny występował Yanina z zespołem.
Nie zapominajcie o tym miejscu.