2-0-1-6

Tak, to dziś jest ten dzień...Dzień wina musującego – 40 % jego sprzedaży przypada na okres świąteczno –noworoczny. Teoretycznie witamy Nowy Rok, ale w sumie to żegnamy rok mijający, a pierwszego stycznia odsypiamy to pożegnanie. Potem budzimy się w nowej rzeczywistości. Nadchodzący 2016 będzie rokiem zwariowanym, pełnym dynamicznie zmieniającej się sytuacji na świecie, ale to dopiero po 8.02 kiedy wejdziemy w ... chiński Nowy Rok, którym rządzi małpa.
Tymczasem pora na noworoczne obietnice...

Będę twym snem
Będę twym życzeniem
Będę twoją fantazją
Będę twoją nadzieją
*
Będę twoją miłością
Będę wszystkim, czego potrzebujesz
Z każdym tchnieniem będę kochał cię bardziej
Prawdziwie, do szaleństwa, głęboko
Będę silny, będę wierny
Bo liczę na

Nowy początek
Powód by żyć
Głębszy sens, o tak

prawdziwie...

I tak zupełnie przypadkiem przenieśliśmy się do Paryża, gdzie jeszcze na początku lat 90 –tych Sylwester pod wieżą Eiffla wydawał się dobrym pomysłem, dziś miast być lepiej, obaw jakby więcej. Większość z nas ten czas spędza na tzw. domówkach i tu również zaszły zmiany – zaproszenie na domowego Sylwestra dostaje... 160 znajomych na FB, obecność potwierdza 50 osób i każda ma zabrać coś , co chętnie zje i wypije podczas tej nocy – dla mnie, starego już młodzieńca, to istne szaleństwo, ale czy to bal w hotelu, czy w na białej sali, tego zabraknąć nie może ...

happy NY

Ja jednak mimo wszystko zachęcałbym do obdarowania pieniędzmi organizacji pomocowych, zamiast odpalania fajerwerków – lepsze samopoczucie i ulga dla czworonożnych przyjaciół.

Pierwszego stycznia nie tylko stolica RP przypomina wymarłe miasto. Tego dnia preferowana jest zalewa po ogórkach kiszonych, albo tzw. klin. Jak wtedy byście zaśpiewali noworoczne obietnice?

I'll be your dream
I'll be your wish
I'll be your fantasy
I'll be your hope
I'll be your love
Be everything that you need.
I'll love you more with every breath
Truly, madly, deeply do
I will be strong I will be faithful
'cause I'm counting on

A new beginning
A reason for living
A deeper meaning, yeah …

Day after

*

Happy New Year 2016!!!

f.pl

**
Zdjęcie – Australia za gazetą Polska