Radna pyta, zarząd odpowie...

I nadszedł czas na Falenicę, a właściwie jej centrum, które samorzutnie powstało w oparciu o lokalizację istniejącego bazaru, bo co by nie mówić i nie pisać, władze włożyły sporo energii, aby ten teren stopniowo zaczął nabierać blasku. Dwa parkingi, plac zabaw, mała rekreacja, ale to dopiero początek przed prawdziwym boomem, bo to już za 8 lat 100 –lecie nadania praw miejskich Falenicy, a za chwilę, bo w 2016 roku, huczne obchody 150-lecia istnienia gminy ( dziś tylko dzielnicy) Wawer...

W trakcie listopadowej sesji radna p. B. Fajkowska pozwoliła sobie zapytać władze Wawra o następujące kwestie związane z przebudową terenu obecnego bazaru i pobliskich ulic:

 Jakie projekty lub koncepcje opracowywała dotychczas dla m.st. Warszawy firma opracowująca koncepcje modernizacji centrum Falenicy?
 Dlaczego projekt, czy koncepcja zagospodarowania skweru u zbiegu ulic Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Smolna projekt opracowany przez tą firmę nie został zrealizowany? Czy ten fakt brano pod uwagę wyłaniając tę firmę do opracowania modernizacji centrum Falenicy?
 Czy Zarząd Dzielnicy Wawer zaakceptuje koncepcje, która będzie przewidywała likwidację parkingów zbudowanych w ostatnich latach w centrum Falenicy? Ile kosztowały te parkingi?
 Jaki jest główny cel modernizacji centrum Falenicy?
 Kto z ramienia Dzielnicy Wawer współpracuje z firmą projektową?
 Na ile wiążąca dla ostatecznego projektu jest koncepcja?
 Czy projekt opracowuje ta sama firma, która opracowywała koncepcję?

Na odpowiedzi cały czas czekamy.