Otwocka dyskoteka…

Jeśli wybrałeś, jako miejsce do życia otulinę Mazowieckiego Parku Krajobrazowego z jej wysokimi wodami podskórnymi popełniłeś błąd. Jeśli na dodatek jesteś klientem Rejonu Energetycznego z Otwocka masz naprawdę pecha. Zastanów się, czy nie warto poszukać sobie innego miejsca do życia?. Kolęd już nikt nie śpiewa, czas na powrót do naszego ulubionego tematu …prądu.

Kolejny list do dyrektora RE Otwock p. A. Urbanika, a raczej pierwszy mejl ( poczta ma kłopoty i nie należy jej dodatkowo obciążać) miał się zaczynać od …podziękowań i przekonania, że być może Szef rejonu miał rację twierdząc, że linie niskiego napięcia – to prawda, że stare, ale to nie one są przyczyną kłopotów Aleksandrowian tylko linia przesyłowa 15 kV, której projekt i modernizacja miała zająć Polskiej Grupie Energetycznej aż 5 lat.
Zaraz po podziękowaniach miało być pytanie niczym z Wesela – gospodarzu, czyście już ogłosili przetarg na ów projekt? Jednak wczoraj zerwał się wiatr…

Minęła 23.00 a wraz z nią nastała godzina z cyklu „happy hours” - wystartowała otwocka dyskoteka – co chwilę prąd pojawiał się i znikał, to zapewne odzywała się automatyka SZR i SPZ.
Gdzieś po 30 minutach sytuacja się ustabilizowała – prąd wrócił, by zniknąć już na dobre ok. 2.30 w nocy. Cóż było robić – trzeba zadzwonić do Pogotowia Energetycznego w Otwocku, odebrali…

- Pogotowie, słucham?
- Witam, bo raczej nie dzień dobry, kiedy przywrócicie zasilanie w Aleksandrowie?
- Nad ranem
- A co się tym razem stało?
- Trochę powiało…
- Ale to był tylko wiaterek, a nie tsunami
- A z tym to do dyrekcji...

Wybiła 6.00 rano, zadzwonił budzik w komórce. Prądu nie ma, czy już jest rano, czy jeszcze noc?
- Pogotowie, słucham?
- Dzień dobry, czy już jest rano, czy jeszcze nie?
- Ale o co panu chodzi?
- Dzwoniłem w środku nocy, powiedzieliście, że przywrócicie zasilanie nad ranem, dlatego pytam
- Prąd będzie około 9.00
- Coraz trudniej sobie radzicie z utrzymaniem zasilania, dobrze wam wychodzi tylko przysyłanie faktur z niedopłatą.
- A z tym to do dyrekcji...

Jak do dyrekcji, to do dyrekcji.
Jest jeden szkopuł – jest już po wyborach samorządowych, stąd nikt nam nie pomoże, a więc musimy sobie radzić sami…
Oto propozycja mejla – trzeba tylko skopiować i wysłać…

Adresaci:

Przemyslaw.Syczewski@warszawa.pgedystrybucja.pl
Andrzej.Urbaniak@warszawa.pgedystrybucja.pl

Kopia:

jkoczorowska@um.warszawa.pl
jwaligora@radny.um.warszawa.pl

Temat:
Przerwy w zasilaniu na terenie os. Aleksandrów/dz. Wawer

Treść:

Szanowni Państwo,

W związku z powtarzającymi się przerwami w zasilaniu w energię elektryczną na terenie os. Aleksandrów /dz. Wawer/ prosimy o niezwłoczne wprowadzenie działań naprawczych, które poprawią jakość świadczonych usług przez PGE Dystrybucja oddz. Warszawa / RE Otwock/.
Z niepokojem obserwujemy postępujący proces pogarszania się dystrybucji energii na terenie naszego osiedla. W tym miejscu odnotujmy tylko zdarzenia, które miały miejsce w : październiku 2009 (2 dni bez prądu), sierpniu 2010 ( 3 dni) i teraz 7/8 kwietnia 2011 . Osiedle Aleksandrów nie może funkcjonować bez prądu – w oparciu o prąd działają nie tylko nasze systemy grzewcze i wododociagowe, ale również system pomp chroniący nas przed zalewaniem przez wody gruntowe.
Obecne wyłączenie spowodowane jest przez niewielki wiatr, co budzi nasze coraz większe obawy, co do bliższej i dalszej przyszłości. Ponieważ drzewostan, na który Państwo tak chętnie się powołujecie tłumacząc wyłączenia, dopiero wchodzi w fazę wiosennego wzrostu, prosimy o ponowne dokonanie przycinki i usunięcie drzew, które mogą być przyczyną przerw w dostawach prądu. Prosimy również o podanie informacji, czy i ew. kiedy zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie projektu linii przesyłowej Wiązowna – Otwock, której obecny stan jest Waszym zdaniem główną przyczyną tak częstych wyłączeń na przestrzeni ostatnich lat.
Ale czy to również nie jest już pora na modernizację linii niskiego napięcia, których wiek oceniamy na 50 – 60 lat?

Z poważaniem,

Imię i nazwisko
Adres mejlowy