I chociaż zima trzyma, to gazety lokalne wychodzą nadal i tym razem zaczynamy od najlepiej informującego nas o sprawach Wawra – Informatora Wawerskiego.
Numer jeszcze ciepły, bo z 12 lutego br. wart jest zachowania, a to na wypadek wysypu osiągnięć, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć przed końcem obecnej kadencji radnych…
**
Gdzie się podziali piraci z ulicy Lucerny?
IW odpowiada – przenieśli się na ulicę Przewodową. W dalszej części artykułu autor opierając się na otrzymanej korespondencji od czytelników wskazuje inne miejsca w Wawrze, gdzie tego typu światła byłyby na miejscu.
Jednak obserwując ruch na Lucerny nie do końca można się zgodzić z twierdzeniem, że piratów już nie ma – raz, że wystarczy jechać 60 km/h ( tak, tak, teren zabudowany) i …przejechać nieświadomie, lub też zupełnie świadomie wyprzedzić pojazd, który zatrzymał się na czerwonym świetle celem przemyślenia, czy warto się aż tak spieszyć?
*
Czy Anin się obroni?
IW w artykule „ Ratujmy 100 letni Anin” opisuje powód zdenerwowania sąsiadów i nie tylko, zacnego stulatka. Jako pierwsze ofiarą „ bezwzględnego dewelopera” ( określenie z artykułu) padły pomniki przyrody – trzy sosny. Materiał jest uzupełniony o dokumentację fotograficzną.
*
Czy sztandarowa inwestycja Wawra – tj. ciąg ulic Kadetów i Wąbrzeskiej ( m.in. za te ulice burmistrz p. J. Duchnowski otrzymał tytuł Wawerczyka roku 2008 w kategorii…przedsiębiorca – za portalem: wawer-info.pl) może być uznana za sukces?
- „Prawie”, które jak wiemy z reklamy Żywca robi jednak różnicę.
O braku poprawności wyjazdu z ul. Poprawnej w artykule p. Andrzeja Gzyło.
Oj, nie ma Wawer szczęścia do budowy skrzyżowań, a rond - to już w szczególności.
*
I to już wszystko – numer godzien naszej uwagi.
*
http://www.gazetaecho.pl/cgi-bin/echo/iwa
**
Mieszkaniec
*
Nie najnowszy numer, bo z 28 stycznia przynosi artykuł okolicznościowy o 100 latku – tj. osiedlu Anin, pochyla się nad przechodzącym do historii Jarmarku Europa i prosi zimę, aby odeszła.
Generalnie czekamy jednak na kolejny numer, kto by się jednak nudził to …
*
http://mieszkaniec.pl/Archiwum/PDF/2010/03.pdf
*
I to tyle na dziś – Kurier Wawerski, jeśli nawet się ukazał, to pozostaje niedostępny na stronie Urzędu. Numery archiwalne zostały spakowane w rocznikowe pliki, co sprawia, że potrzeba czasu, aby je ściągnąć i otworzyć, ale to tylko informacja dla kolekcjonerów i badaczy tego pisma.